UPDATE, partide amicale: Bistrița a câștigat și turneul de la Brașov!

0
15276

La fel ca în fiecare vară, handbalvolei.ro vă ține la curent cu programul tuturor partidelor și turneelor amicale dinaintea începerii unui nou sezon. CSM București este singura formație ce nu va disputa niciun amical în România, având programat un singur turneu, la Skopje, în compania unor formații foarte puternice.

Programul partidelor și turneelor de verificare:
3-4 august – Turneu la Vâlcea – HCM Râmnicu Vâlcea, SCM Craiova, Măgura Cisnădie, HC Zalău
3 august, ora 10:00 – Măgura Cisnădie-HC Zalău 31-24 (11-12)
3 august, ora 12:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-SCM Craiova 18-22 (7-10)
3 august, ora 17:30 – SCM Craiova-HC Zalău 30-20 (12-9)
3 august, ora 19:30 – HCM Râmnicu Vâlcea-Măgura Cisnădie 38-29 (19-12)
4 august, ora 9:30 – Măgura Cisnădie-SCM Craiova 25-36 (10-21)
4 august, ora 11:30 – HCM Râmnicu Vâlcea-HC Zalău 25-24 (10-10)

3 august – Debrecen-Corona Brașov 31-29 (16-13)
4 august, ora 17:00 – Rapid București-CSM Roman 27-30 (14-17)
4 august, ora 18:00 – HC Dunărea Brăila-CSU Danubius Galați 25-22 (3×20′)
5 august, ora 11:00 – Zaglebie Lublin-Corona Brașov 32-34 (15-14)
5 august, ora 11:00 – CSM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila 19-23
5 august, ora 11:30 – Rapid București-CSM Roman 27-29 (15-11)
5 august, ora 19:00 – Iuventa Michalovce-Corona Brașov 37-26 (17-14)
6 august – Corona Brașov-Kisvardai 31-32 (16-19)
10 august, ora 19:00 – SCM Craiova-HC Zalău 29-25 (9-10)
11 august, ora 17:00 – HC Zalău-Bekescsabai 32-27 (13-13)
11 august, ora 19:00 – SCM Craiova-Siofok 15-30 (2-14)
12 august, ora 11:00 – HC Zalău-Siofok 26-27 (17-14)
12 august, ora 13:00 – SCM Craiova-Bekescsabai 28-15 (15-8)

11-12 august – Turneu la Galați – CSU Danubius Galați, HC Dunărea Brăila, HCM Râmnicu Vâlcea
11 august, ora 11:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-HC Dunărea Brăila 17-23 (8-12)
11 august, ora 19:00 – CSU Danubius Galați-HC Dunărea Brăila 18-20 (10-11)
12 august, ora 11:00 – CSU Danubius Galați-HCM Râmnicu Vâlcea 17-23 (9-12)

11-13 august – Turneu la Bistrița – CSM Bistrița, CSM Roman, ”U” Cluj (Grupa 1), Corona Brașov, CSM Slatina, Minaur Baia Mare (Grupa 2)
11 august, ora 17:45 – CSM Bistrița-”U” Cluj 28-25 (14-13)
11 august, ora 19:30 – Corona Brașov-CSM Slatina 39-24 (21-10)
12 august, ora 9:30 – CSM Roman-”U” Cluj 25-27 (12-15)
12 august, ora 11:30 – Corona Brașov-Minaur Baia Mare 39-29 (20-13)
12 august, ora 17:00 – CSM Bistrița-CSM Roman 27-28 (12-14)
12 august, ora 19:00 – CSM Slatina-Minaur Baia Mare 21-24 (11-14)
13 august, ora 9:30 – CSM Roman-CSM Slatina 31-28 (16-12)
13 august, ora 11:30 – ”U” Cluj-Minaur Baia Mare 31-28 (21-12)
13 august, ora 13:30 – CSM Bistrița-Corona Brașov 30-27 (14-14)

16 august, ora 19:30 – Banik Most-“U” Cluj 33-21 (19-12)
17 august, ora 18:00 – CSM București-Rostov Don 25-25 (12-15)
18 august – SCM Craiova-HC Dunărea Brăila 29-18 (13-11)
18 august, ora 21:30 – Thuringer-“U” Cluj 33-22 (15-11)
19 august, ora 15:00 – Thuringer-“U” Cluj 38-29 (20-17)

18-19 august – Memorialul „Roman Vodă Mușat”, Roman – CSM Roman, Măgura Cisnădie, CSU Danubius Galați, Rapid București
18 august, ora 9:30 – Măgura Cisnădie-Rapid București 33-23 (17-10)
18 august, ora 11:30 – CSM Roman-CSU Danubius Galați 27-16 (16-10)
18 august, ora 16:30 – CSU Danubius Galați-Măgura Cisnădie 18-28 (7-15)
18 august, ora 18:30 – CSM Roman-Rapid București 33-31 (20-14)
19 august, ora 9:30 – CSU Danubius Galați-Rapid București 17-24 (6-11)
19 august, ora 11:30 – CSM Roman-Măgura Cisnădie 27-18 (14-8)

18-19 august – Turneu la Zalău – HC Zalău, HCM Râmnicu Vâlcea, Kisvardai, HC Zalău II
18 august, ora 10:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-KC Kisvardai 29-26 (14-13)
18 august, ora 17:30 – HC Zalău II-KC Kisvardai 28-27 (13-13)
18 august, ora 19:15 – HC Zalău-HCM Râmnicu Vâlcea 25-21 (9-11)
19 august, ora 10:00 – HC Zalău II-HCM Râmnicu Vâlcea 27-35 (9-17)
19 august, ora 11:30 – HC Zalău-KC Kisvardai 26-27 (15-14)

18-19 august – Turneu la Craiova – SCM Craiova, CSM Slatina, HC Dunărea Brăila
18 august, ora 18:00 – CSM Slatina-HC Dunărea Brăila 17-25 (7-11)
19 august, ora 11:00 – SCM Craiova-HC Dunărea Brăila 29-23 (16-3)
19 august, ora 18:00 – SCM Craiova-CSM Slatina 26-18 (14-9)

21-22 august – Memorialul „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov – Corona Brașov, CSM Bistrița, CSM Unirea Slobozia, Minaur Baia Mare
21 august, ora 10:00 – CSM Bistrița-Minaur Baia Mare 33-19 (19-10)
21 august, ora 17:30 – Corona Brașov-CSM Bistrița 30-31 (16-16)
21 august, ora 19:30 – CSM Unirea Slobozia-Minaur Baia Mare 22-23 (12-9)
22 august, ora 10:00 – Corona Brașov-Minaur Baia Mare 27-20 (14-10)
22 august, ora 12:00 – CSM Unirea Slobozia-CSM Bistrița 25-21 (12-10)
22 august, ora 18:00 – Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 35-22 (21-7)

23-26 august – Turneu la Skopje – Vardar Skopje, Buducnost, Krasnodar, CSM București, Odense, Rostov
23 august, ora 16:00 – CSM București-Rostov Don
24 august, ora 16:00 – Odense-CSM București
26 august – meci de clasament

25-26 august – Turneu la Cisnădie – Măgura Cisnădie, Corona Brașov, HC Dunărea Brăila, CSM Roman
25-27 august – Turneu la Kisvardai – HC Zalău, Kisvardai, Iuventa Michalovce, Ferencvaros

25 august, ora 16:30 – Rapid București-HCM Râmnicu Vâlcea
26 august, ora 11:00 – Rapid București-HCM Râmnicu Vâlcea
30 august, ora 18:00 – HC Dunărea Brăila-Rapid București

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY