Update, meciuri amicale: Minaur a câștigat la Cluj

0
6411

Au mai rămas aproximativ trei săptămână până la reluarea campionatului, iar echipele din Liga Națională dispută partide de verificare. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă programul complet al meciurilor și vă va ține la curent cu rezultatele înregistrate.

13 decembrie, ora 11:30 – Știința București-AHCM Unirea Slobozia 24-29 (10-17)
13 decembrie, ora 18:00 – Kisvardai-Minaur Baia Mare 27-26 (13-13)
13 decembrie, ora 18:30 – Măgura Cisnădie-Rapid București 30-26
14 decembrie, ora 12:00 – Măgura Cisnădie-Rapid București 28-25

13-14 decembrie – Turneu la Slatina (CSM Slatina, SCM Craiova, SCM Gloria Buzău, HC Zalău)
13 decembrie, ora 10:00 – SCM Craiova-HC Zalău 23-27 (16-14)
13 decembrie, ora 12:00 – CSM Slatina-SCM Gloria Buzău 27-27 (14-13)
13 decembrie, ora 17:00 – SCM Gloria Buzău-SCM Craiova 25-21 (12-8)
13 decembrie, ora 19:00 – CSM Slatina-HC Zalău 25-25 (13-11)
14 decembrie, ora 10:30 – HC Zalău-SCM Gloria Buzău 30-25 (13-12)
14 decembrie, ora 12:30 – CSM Slatina-SCM Craiova 15-19 (5-10)
Clasament: 1. HC Zalău 7p, 2. SCM Gloria Buzău 4p, 3. SCM Craiova 3p, 4. CSM Slatina 2p

16 decembrie – Gloria Bistrița-”U” Cluj (fără spectatori, fără scor)
18 decembrie, ora 12:00 – AHCM Unirea Slobozia-Danubius Călărași 45-20 (20-13)
19 decembrie, ora 16:30 – AHCM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța 33-27 (22-13)
21 decembrie, ora 12:00 – AHCM Unirea Slobozia-Știința București 28-17 (14-6)

20-21 decembrie – Turneu la Zalău (HC Zalău, HC Dunărea Brăila, SCM Craiova, CSM Slatina)
20 decembrie, ora 10:00 – HC Zalău-SCM Craiova 27-26 (13-12)
20 decembrie, ora 11:45 – CSM Slatina-HC Dunărea Brăila 19-21 (10-10)
20 decembrie, ora 17:30 – SCM Craiova-CSM Slatina 29-21 (14-11)
20 decembrie, ora 19:15 – HC Dunărea Brăila-HC Zalău 25-28 (11-15)
21 decembrie, ora 10:00 – HC Dunărea Brăila-SCM Craiova 24-29 (11-17)
21 decembrie, ora 11:45 – HC Zalău-CSM Slatina 27-23 (10-16)
Clasament: 1. HC Zalău 9p, 2. SCM Craiova 6p, 3. HC Dunărea Brăila 3p, 4. CSM Slatina 0p

20-21 decembrie – Turneu la Baia Mare (Minaur Baia Mare, Debrecen, Măgura Cisnădie, ”U” Cluj)
20 decembrie, ora 17:00 – ”U” Cluj-Debrecen 36-41 (18-24)
20 decembrie, ora 19:00 – Minaur Baia Mare-Măgura Cisnădie 25-24 (16-10)
21 decembrie, ora 10:00 – ”U” Cluj-Măgura Cisnădie 29-41 (13-18)
21 decembrie, ora 12:00 – Minaur Baia Mare-Debrecen 31-30 (17-17)

27 decembrie – SCM Gloria Buzău-HC Dunărea Brăila 25-29

28-29 decembrie – Turneu la Râmnicu Vâlcea (SCM Râmnicu Vâlcea, SCM Craiova, CSM Slatina, HC Zalău)
28 decembrie, ora 10:00 – SCM Craiova-HC Zalău 33-25 (16-14)
28 decembrie, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-CSM Slatina 29-20 (17-10)
28 decembrie, ora 17:00 – CSM Slatina-SCM Craiova 26-26 (16-13)
28 decembrie, ora 19:00 – HC Zalău-SCM Râmnicu Vâlcea 22-31 (7-17)
29 decembrie, ora 10:00 – HC Zalău-CSM Slatina 23-20 (13-12)
29 decembrie, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-SCM Craiova 23-18 (11-9)
Clasament: 1. SCM Râmnicu Vâlcea 9p, 2. SCM Craiova 4p, 3. HC Zalău 3p, 4. CSM Slatina 1p

28-29 decembrie – Turneu la Brăila (HC Dunărea Brăila, Rapid București, AHCM Unirea Slobozia, Dacia Mioveni)
28 decembrie, ora 16:00 – Rapid București-Dacia Mioveni 32-22 (13-12)
28 decembrie, ora 18:00 – HC Dunărea Brăila-AHCM Unirea Slobozia 30-19 (16-11)
29 decembrie, ora 11:00 – Dacia Mioveni-AHCM Unirea Slobozia 24-30 (12-16)
29 decembrie, ora 13:00 – HC Dunărea Brăila-Rapid București 30-23 (17-13)

3 ianuarie, ora 15:00 – ”U” Cluj-Minaur Baia Mare 25-31 (14-14)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY