torstensson csmbPregătirea pentru noul sezon al Ligii Naționale este în toi. Unele formații au început deja partidele de verificare, altele vor începe ceva mai târziu, însă lista completă poate fi văzută în acest articol. Materialul va fi actualizat pe măsură ce partidele amicale se vor finaliza.

CSM București: 
6 august – CSM București-CSM Ploiești 29-28 (14-12)
8 august – CSM București-CSM Ploiești 35-31 (15-18)
12 august – SCM Craiova-CSM București 23-36 (11-17)
14 august – CSM București-CSM Unirea Slobozia 31-14 (17-9)
21 august – CSM București-Corona Brașov 29-23 (14-10)
22 august – ZRK Vardar Skopje-CSM București 28-35 (12-20)
23 august – ZRK Buducnost-CSM București

HCM Baia Mare:
5 august – ETO Gyor-HCM Baia Mare 27-15 (15-5)
6 august – HCM Baia Mare-Erd 29-18 (16-11)
7 august – Iuventa Michalovce-HCM Baia Mare 30-32 (16-18)
8 august – Debrecen-HCM Baia Mare 27-28 (17-15)
9 august – Podravka Vegeta-HCM Baia Mare 23-27 (13-13)
14 august – HCM Baia Mare-SCM Craiova 33-17 (16-9)
15 august – HCM Baia Mare-HC Alba Sebeș 37-18 (19-6)
21 august – HCM Baia Mare-Rostov Don 25-29 (14-15)
22 august – Buducnost Podgorica-HCM Baia Mare 22-23 (9-11)
23 august – HCM Baia Mare-Corona Brașov

Corona Brașov: 
1 august – Corona Brașov-CS Măgura Cisnădie 28-26 (11-17)
7 august – HCM Rm. Vâlcea-Corona Brașov 24-39 (11-21)
7 august – SCM Craiova-Corona Brașov 24-32 (11-14)
8 august – ”U” Alexandrion-Corona Brașov 27-30 (13-16)
13 august – Corona Brașov-”U” Alexandrion Cluj 29-25 (18-12)
14 august – Corona Brașov-Dunărea Brăila 26-28 (14-15)
15 august – Corona Brașov-HCM Rm. Vâlcea 30-19 (13-7)
20 august – Corona Brașov-ZRK Vardar Skopje 26-27 (14-10)
21 august – CSM București-Corona Brașov 29-23 (14-10)
23 august – HCM Baia Mare-Corona Brașov

HCM Roman: 
31 iulie – HCM Roman-CSM Ploiești 29-25 (14-9)
1 august – HCM Roman-CSM Ploiești 33-26 (16-15)
8 august – HCM Roman-Rapid București 28-21 (13-10)
8 august – HCM Roman-CSM Unirea Slobozia 25-18 (14-9)
9 august – HCM Roman-HC Dunărea Brăila 26-27 (14-15)
18 august – Secordak Dalfsen-HCM Roman 20-33 (9-15)
19 august – DHK Banik Most-HCM Roman 21-29 (8-20)
20 august – HCM Roman-BNTU BelAZ Minsk Reg. 27-24 (14-9)
21 august – HCM Roman-RK GEN-I Zagorje 24-21 (15-12)
22 august – HCM Roman-WHC Lada Togliatti 31-34 (16-19)

SCM Craiova:
7 august – SCM Craiova-CSM Bistrița 29-16 (13-9)
7 august – SCM Craiova-Corona Brașov 24-32 (11-14)
8 august – HCM Rm. Vâlcea-SCM Craiova 24-33 (12-17)
12 august – SCM Craiova-CSM București 23-36 (11-17)
14 august – HCM Baia Mare-SCM Craiova 33-17 (16-9)
15 august – SCM Craiova-Iuventa Michalovce 29-28 (14-15)
21 august – SCM Craiova-CSM Ploiești 24-31 (10-13)
22 august – SCM Craiova-CSM Ploiești 26-27 (13-14)

HC Dunărea Brăila:
8 august – HC Dunărea Brăila-CSM Unirea Slobozia 29-26 (10-10)
8 august – HC Dunărea Brăila-Rapid București 34-27 (17-13)
9 august – HCM Roman-HC Dunărea Brăila 26-27 (14-15)
14 august – HC Dunărea Brăila-HCM Rm. Vâlcea 32-30 (18-14)
14 august – Corona Brașov-HC Dunărea Brăila 26-28 (14-15)
15 august – HC Dunărea Brăila-”U” Alexandrion Cluj 28-24 (15-12)

HC Zalău:
HC Zalău-CS Măgura Cisnădie 30-34 (10-17)
HC Zalău-HC Alba Sebeș 32-28 (16-19)
HC Zalău-Fehervar 26-27
HC Zalău-Bekescsabai 32-32
14 august – HC Zalău-Fehervar 19-27 (9-12)
14 august – HC Zalău-Vac 17-30 (6-19)
15 august – HC Zalău-Debrecen 30-31 (13-12, 27-27) – după aruncările de la șapte metri
17 august – HC Zalău-Fehervar 31-31 (14-14)
18 august – HC Zalău-Fehervar 27-27 (12-13)
20 august – Bekescsabai-HC Zalău 30-29 (20-15)
21 august – HC Zalău-Erd 31-34 (16-19)
21 august – MTK Budapesta-HC Zalău 31-28 (17-11)

CSM Ploiești:
31 iulie – HCM Roman-CSM Ploiești 29-25 (14-9)
1 august – HCM Roman-CSM Ploiești 33-26 (16-15)
6 august – CSM București-CSM Ploiești 29-28 (14-12)
8 august – CSM București-CSM Ploiești 35-31 (15-18)
15 august – CSM Ploiești-Știința București 44-29 (20-13)
21 august – SCM Craiova-CSM Ploiești 24-31 (10-13)
22 august – SCM Craiova-CSM Ploiești 26-27 (13-14)

”U” Alexandrion Cluj:
6 august – ”U” Alexandrion Cluj-CSM Bistrița 34-23 (18-9)
7 august – ”U” Alexandrion Cluj-HCM Rm. Vâlcea 29-33 (16-17)
8 august – ”U” Alexandrion Cluj-Corona Brașov 27-30 (13-16)
13 august – Corona Brașov-”U” Alexandrion Cluj 29-25 (18-12)
14 august – HCM Rm. Vâlcea-”U” Alexandrion Cluj 27-26 (14-15)
15 august – HC Dunărea Brăila-”U” Alexandrion Cluj 28-24 (15-12)
21 august – ”U” Alexandrion Cluj-CS Măgura Cisnădie 34-41 (18-24)

HCM Rm. Vâlcea: 
HCM Rm. Vâlcea-HC Alba Sebeș 28-26
HCM Rm. Vâlcea-CS Măgura Cisnădie 26-31
HCM Rm. Vâlcea-CS Măgura Cisnădie 30-31 (14-16)
7 august – HCM Rm. Vâlcea-Corona Brașov 24-39 (11-21)
7 august – ”U” Alexandrion-HCM Rm. Vâlcea 29-33 (16-17)
8 august – HCM Rm. Vâlcea-SCM Craiova 24-33 (12-17)
14 august – HC Dunărea Brăila-HCM Rm. Vâlcea 32-30 (18-14)
14 august – HCM Rm. Vâlcea-”U” Alexandrion Cluj 27-26 (14-15)
15 august – Corona Brașov-HCM Rm. Vâlcea 30-19 (13-7)
21 august – HC Alba Sebeș-HCM Rm. Vâlcea 24-27 (11-16)
22 august – HCM Rm. Vâlcea-CSM Bistrița 31-28

CSM Unirea Slobozia:
8 august – HC Dunărea Brăila-CSM Unirea Slobozia 29-26 (10-10)
8 august – HCM Roman-CSM Unirea Slobozia 25-18 (14-9)
9 august – CSM Unirea Slobozia-Rapid București 30-30
14 august – CSM București-CSM Unirea Slobozia 31-14 (17-9)

CS Măgura Cisnădie:
HCM Rm. Vâlcea-CS Măgura Cisnădie 26-31
CS Măgura Cisnădie-HC Zalău 34-30 (17-10)
Corona Brașov-CS Măgura Cisnădie 28-26 (11-17)
HCM Rm. Vâlcea-CS Măgura Cisnădie 30-31 (14-16)
14 august – Rapid București-CS Măgura Cisnădie 32-30 (16-14)
15 august – Rapid București-CS Măgura Cisnădie 36-36 (16-14)
21 august – ”U” Alexandrion Cluj-CS Măgura Cisnădie 34-41 (18-24)

HC Alba Sebeș:
HCM Rm. Vâlcea-HC Alba Sebeș 28-26
HC Zalău-HC Alba Sebeș 32-28 (16-19)
Bekescsabai-HC Alba Sebeș 24-27 (12-15)
Fehervar-HC Alba Sebeș 27-21 (13-10)
14 august – HC Alba Sebeș-Iuventa Michalovce 30-27 (16-14)
15 august – HCM Baia Mare-HC Alba Sebeș 37-18 (19-6)
21 august – HC Alba Sebeș-HCM Rm. Vâlcea 24-27 (11-16)
22 august – HC Alba Sebeș-CSM Bistrița 36-24

Rapid București:
8 august – HCM Roman-Rapid București 28-21 (13-10)
8 august – HC Dunărea Brăila-Rapid București 34-27 (17-13)
9 august – CSM Unirea Slobozia-Rapid București 30-30
14 august – Rapid București-CS Măgura Cisnădie 32-30 (16-14)
15 august – Rapid București-CS Măgura Cisnădie 36-36 (16-14)

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ