ploiesti-steaua 15-16 amicalCu loturile aproape finalizate, echipele din Liga Națională, au început șirul partidelor de verificare. Primele care au dat startul au fost Dinamo București și Adrian Petrea, care s-au întâlnit la Reșița. Articolul va fi actualizat de fiecare dată când se va disputa câte un meci de verificare.

Minaur Baia Mare:
HCM Minaur Baia Mare-Potaissa Turda 25-29 (13-13)
31 iulie – HCM Minaur Baia Mare-Potaissa Turda – Potaissa Turda s-a retras de pe teren la scorul de 8-4
4 august – HC Leipzig-HCM Minaur Baia Mare 29-26 (14-11)
5 august – USV Halle-HCM Minaur Baia Mare 20-34 (12-17)
6 august – HF Springe-HCM Minaur Baia Mare 26-30 (15-13)
8 august – MKB Veszprem-HCM Minaur Baia Mare 36-29 (14-15)
8 august – HCM Minaur Baia Mare-Fuchse Berlin 28-29 (13-15)
9 august – Frisch Auf! Goppingen-HCM Minaur Baia Mare 30-21 (13-11)
15 august – HCM Minaur Baia Mare-HC Adrian Petrea 28-29 (14-15)

CSM București:
CSM București-CSM Ploiești 28-22 (16-13)
CSM București-AHC Dunărea Călărași 31-25
6 august – CSM București-Energia Pandurii Tg. Jiu 35-28 (18-18)
8 august – CSM București-HC Odorhei 34-29 (18-17)
9 august – CSM București-Dinamo București 27-30 (12-17)

Dinamo București: 
HC Adrian Petrea-Dinamo București 31-34
TuS Furstenfeldbruck-Dinamo București 29-34
Dinamo București-TV 1893 Neuhausen 29-25
Fuchse Berlin-Dinamo București 24-17 (13-7) (2×20 minute)
Frisch Auf Goppingen-Dinamo București 17-21 (6-11) (2×20 minute)
Union Leoben-Dinamo București 29-35 (9-18)
Grundfos Tatabanya-Dinamo București 24-26 (11-13)
6 august – CSA Steaua Alexandrion București-Dinamo București 25-34 (11-18)
8 august – Dinamo București-HC Vaslui 45-41 (26-17)
9 august – CSM București-Dinamo București 27-30 (12-17)
13 august – Dinamo București-HC Strumica Zomimak 24-25 (16-15)
14 august – Dinamo București-Besiktas JK 32-30
15 august – Dinamo București-Cesson 24-33 (12-18)

Potaissa Turda:
HCM Minaur Baia Mare-Potaissa Turda 25-29 (13-13)
HCM Minaur Baia Mare-Potaissa Turda – Potaissa Turda s-a retras de pe teren la scorul de 8-4
7 august – Balmazujvaros-Potaissa Turda 32-25
8 august – Nyiregyhaza-Potaissa Turda 29-31
13 august – Balmazujvaros-Potaissa Turda 26-24 (9-12)
14 august – Sporta Hlohovec-Potaissa Turda 26-26 (14-14)
15 august – Potaissa Turda-Nyíregyházi KC 33-26 (14-11)

AHC Dunărea Călărași:
AHC Dunărea Călărași-CSM Ploiești 29-23 (11-13)
CSM București-AHC Dunărea Călărași 31-25
HC Vaslui-AHC Dunărea Călărași 24-33 (11-18)
AHC Dunărea Călărași-CSM Ploiești 28-26
14 august – AHC Dunărea Călărași-Danubius Galați 32-29 (20-12)
15 august – HC Vaslui-AHC Dunărea Călărași 31-35 (14-20)
16 august – CSA Steaua Alexandrion București-AHC Dunărea Călărași 30-31 (18-15)

HC Odorhei:
7 august – HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu 27-29 (16-15)
8 august – CSM București-HC Odorhei 34-29 (18-17)
9 august – HC Odorhei-HC Vaslui 30-24 (15-10)

Poli Timișoara:
31 iulie – HC Adrian Petrea-Poli Timișoara 31-27 (18-12)
1 august – Poli Timișoara-Energia Pandurii Tg. Jiu 31-26 (12-12)
6 august – Oroshazi KSE-Poli Timișoara 32-26
7 august – Pick Szeged-Poli Timișoara 40-32 (23-17)
11 august – Poli Timișoara-Oroshazi KSE 28-22
14 august – Poli Timișoara-Radnicki Kragujevac
15 august – Poli Timișoara-Radnicki Kragujevac

HC Vaslui: 
HC Vaslui-Danubius Galați 32-31 (15-10)
1 august – HC Vaslui-CSM Ploiești 29-26 (16-15)
2 august – HC Vaslui-AHC Dunărea Călărași 24-33 (11-18)
5 august – HC Vaslui-CSSM Bacău 33-28 (14-10)
7 august – CSA Steaua Alexandrion București-HC Vaslui 36-31 (16-14)
8 august – Dinamo București-HC Vaslui 45-41 (26-17)
9 august – HC Odorhei-HC Vaslui 30-24 (15-10)
14 august – HC Vaslui-CSA Steaua Alexandrion București 32-30 (22-17)
15 august – HC Vaslui-AHC Dunărea Călărași 31-35 (14-20)
16 august – HC Vaslui-Danubius Galați 30-20 (16-11)

Energia Pandurii Tg. Jiu:
Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Adrian Petrea 23-27 (14-19)
Energia Pandurii Tg. Jiu-CSA Steaua Alexandrion București 26-28 (11-19)
Poli Timișoara-Energia Pandurii Tg. Jiu 25-28
HC Adrian Petrea-Energia Pandurii Tg. Jiu 31-26 (12-12)
6 august – CSM București-Energia Pandurii Tg. Jiu 35-28 (18-18)
7 august – HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu 27-29 (16-15)
9 august – CSA Steaua Alexandrion București-Energia Pandurii Tg. Jiu 36-37 (13-17, 33-33) – după aruncările de la șapte metri
12 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-Radnicki Kragujevac 34-26
13 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-Radnicki Kragujevac 32-27

CSA Steaua Alexandrion București:
CSM Ploiești-CSA Steaua Alexandrion București 30-38 (11-22)
HC Adrian Petrea-CSA Steaua Alexandrion București 29-29 (16-14)
Energia Pandurii Tg. Jiu-CSA Steaua Alexandrion București 26-28 (11-19)
6 august – CSA Steaua Alexandrion București-Dinamo București 25-34 (11-18)
7 august – CSA Steaua Alexandrion București-HC Vaslui 36-31 (16-14)
9 august – CSA Steaua Alexandrion București-Energia Pandurii Tg. Jiu 36-37 (13-17, 33-33) – după aruncările de la șapte metri
14 august – HC Vaslui-CSA Steaua Alexandrion București 32-30 (22-17)
15 august – CSA Steaua Alexandrion București-Danubius Galați 38-31 (20-16)
16 august – AHC Dunărea Călărași-CSA Steaua Alexandrion București 31-30 (15-18)

CSM Ploiești:
CSM Ploiești-Danubius Galați 35-25 (17-11)
CSM Ploiești-CSA Steaua Alexandrion București 30-38 (11-22)
AHC Dunărea Călărași-CSM Ploiești 29-23 (11-13)
CSM București-CSM Ploiești 28-22 (16-13)
HC Vaslui-CSM Ploiești 29-26 (16-15)
AHC Dunărea Călărași-CSM Ploiești 28-26
8 august – CSM Ploiești-CSU Galați 31-26 (17-15)
9 august – CSM Ploiești-CSM Focșani 33-28 (15-14)

HC Adrian Petrea:
HC Adrian Petrea-Dinamo București 31-34
Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Adrian Petrea 23-27 (14-19)
HC Adrian Petrea-CSA Steaua Alexandrion București 29-29 (16-14)
HC Adrian Petrea-Poli Timișoara 31-27 (18-12)
HC Adrian Petrea-Energia Pandurii Tg. Jiu 31-26 (12-12)

Danubius Galați:
CSM Ploiești-CSU Danubius Galați 35-25 (17-11)
HC Vaslui-CSU Danubius Galați 32-31 (15-10)
CSU Danubius Galați-CSSM Bacău 27-28 (12-15)
8 august – CSU Danubius Galați-CSM Focșani 25-26 (14-14)
8 august – CSM Ploiești-CSU Danubius Galați 31-26 (17-15)
12 august – HC Dobrogea Sud Constanța-CSU Danubius Galați 35-22
14 august – AHC Dunărea Călărași-CSU Danubius Galați 32-29 (20-12)
15 august – CSA Steaua Alexandrion București-CSU Danubius Galați 38-31 (20-16)
16 august – HC Vaslui-CSU Danubius Galați 30-20 (16-11)

CSM Focșani:
CSM Focșani-CSSM Bacău 38-50 (11-14, 22-29)
8 august – CSU Galați-CSM Focșani 25-26 (14-14)
8 august – CSM Ploiești-CSM Focșani 33-28 (15-14)
12 august – CSSM Bacău-CSM Focșani 26-27 (13-16)

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ