”U” Alexandrion Cluj a părăsit Cupa Cupelor

0
386

cluj-corona 14-15”U” Alexandrion Cluj a fost eliminată de WHC Radnicki din Cupa Cupelor după 19-24 într-un meci disputat astăzi în Serbia. România rămâne cu o singură reprezentantă în competiție, HCM Roman.

După 29-29 la Cluj, ”U” Alexandrion avea nevoie de o victorie pentru a merge mai departe în competiție, sau de un egal în care să marcheze cel putin 30 de goluri. Ardelencele au făcut o primă repriză slabă însă și au intrat la cabine cu un deficit de șapte goluri, 7-14, iar până la final s-a rezumat doar în a se apropia pe tabelă. 19-24 după cele 60 de minute și România rămâne cu o singură reprezentantă în Cupa Cupelor, HCM Roman.

WHC Radnicki-”U” Alexandrion Cluj 24-19 (14-7)
WHC Radnicki: Janjusevic 5 goluri, Radoslavljevic 4, Stanisavljevic 4, Stepanovic 4, Balac 3, Danilovic 3, Tanic 1
”U” Alexandrion: Ani-Senocico 5 goluri, Popa 4, Biriș 3, Chintoan 3, Paraschiv 2, Tetean 2
Aruncări de la 7m: 3/3, respectiv 0/0
Eliminări: 2 x 2 min., respectiv 6 x 2 min.