Turda încheie sezonul regulat cu o victorie clară. Bondar a revenit pe terenul de joc

0
1074

Într-un meci fără miză, Potaissa Turda a trecut clar de CSU Danubius Galați, 38-22 (20-12). Cel mai important eveniment este revenirea lui Marius Bondar pe terenul de joc după operația suferită la ligamente.

De asemenea, Horațiu Gal i-a oferit lui Dragoș Fleșer 60 de minute între buturi, Pallag și Varo urmărind partida de pe margine. Jocul a curs într-o singură direcție, Potaissa Turda fiind echipa net superioară, astfel că la final tabela indica un categoric 38-22.

După pauza de trei săptămâni, Turda va disputa primul meci din play-off, în deplasare la Odorhei, în timp ce Galațiul va juca în play-out, adversarul urmând să se decidă la finalul rundei.