Trei partide de foc în prima etapă a Ligii Zimbrilor!

0
3657

Astăzi, la sediul FRH, s-a stabilit programul competițional al sezonului 2018/2019 la handbal masculin. Prima etapă programează trei meciuri extrem de interesante, AHC Dunărea Călărași-CSA Steaua București, AHC Dobrogea Sud Constanța-Dinamo București și Poli Timișoara-Potaissa Turda. Noul sezon va debuta în weekend-ul 1-2 septembrie.

Programul complet al turului:
Etapa I:
AHC Dunărea Călărași-CSA Steaua București
Minaur Baia Mare-HC Buzău
AHC Dobrogea Sud Constanța-Dinamo București
SCM Politehnica Timișoara-AHC Potaissa Turda
CSU Suceava-CSM București
CSM Făgăraș-CSM Focșani
HC Vaslui-CSSM Bacău

Etapa II:
CSA Steaua București-CSSM Bacău
CSM Focșani-HC Vaslui
CSM București-CSM Făgăraș
AHC Potaissa Turda-CSU Suceava
Dinamo București-SCM Politehnica Timișoara
HC Buzău-AHC Dobrogea Sud Constanța
AHC Dunărea Călărași-Minaur Baia Mare

Etapa III:
Minaur Baia Mare-CSA Steaua București
AHC Dobrogea Sud Constanța-AHC Dunărea Călărași
SCM Politehnica Timișoara-HC Buzău
CSU Suceava-Dinamo București
CSM Făgăraș-AHC Potaissa Turda
HC Vaslui-CSM București
CSSM Bacău-CSM Focșani

Etapa IV:
CSA Steaua București-CSM Focșani
CSM București-CSSM Bacău
AHC Potaissa Turda-HC Vaslui
Dinamo București-CSM Făgăraș
HC Buzău-CSU Suceava
AHC Dunărea Călărași-SCM Politehnica Timișoara
Minaur Baia Mare-AHC Dobrogea Sud Constanța

Etapa V:
AHC Dobrogea Sud Constanța-CSA Steaua București
SCM Politehnica Timișoara-Minaur Baia Mare
CSU Suceava-AHC Dunărea Călărași
CSM Făgăraș-HC Buzău
HC Vaslui-Dinamo București
CSSM Bacău-AHC Potaissa Turda
CSM Focșani-CSM București

Etapa VI:
CSA Steaua București-CSM București
AHC Potaissa Turda-CSM Focșani
Dinamo București-CSSM Bacău
HC Buzău-HC Vaslui
AHC Dunărea Călărași-CSM Făgăraș
Minaur Baia Mare-CSU Suceava
AHC Dobrogea Sud Constanța-SCM Politehnica Timișoara

Etapa VII:
SCM Politehnica Timișoara-CSA Steaua București
CSU Suceava-AHC Dobrogea Sud Constanța
CSM Făgăraș-Minaur Baia Mare
HC Vaslui-AHC Dunărea Călărași
CSSM Bacău-HC Buzău
CSM Focșani-Dinamo București
CSM București-AHC Potaissa Turda

Etapa VIII:
CSA Steaua București-AHC Potaissa Turda
Dinamo București-CSM București
HC Buzău-CSM Focșani
AHC Dunărea Călărași-CSSM Bacău
Minaur Baia Mare-HC Vaslui
AHC Dobrogea Sud Constanța-CSM Făgăraș
SCM Politehnica Timișoara-CSU Suceava

Etapa IX:
CSU Suceava-CSA Steaua București
CSM Făgăraș-SCM Politehnica Timișoara
HC Vaslui-AHC Dobrogea Sud Constanța
CSSM Bacău-Minaur Baia Mare
CSM Focșani-AHC Dunărea Călărași
CSM București-HC Buzău
AHC Potaissa Turda-Dinamo București

Etapa X:
CSA Steaua București-Dinamo București
HC Buzău-AHC Potaissa Turda
AHC Dunărea Călărași-CSM București
Minaur Baia Mare-CSM Focșani
AHC Dobrogea Sud Constanța-CSSM Bacău
SCM Politehnica Timișoara-HC Vaslui
CSU Suceava-CSM Făgăraș

Etapa XI:
CSM Făgăraș-CSA Steaua București
HC Vaslui-CSU Suceava
CSSM Bacău-SCM Politehnica Timișoara
CSM Focșani-AHC Dobrogea Sud Constanța
Dinamo București-Minaur Baia Mare
AHC Potaissa Turda-AHC Dunărea Călărași
Dinamo București-HC Buzău

Etapa XII:
CSA Steaua București-HC Buzău
AHC Dunărea Călărași-Dinamo București
Minaur Baia Mare-AHC Potaissa Turda
AHC Dobrogea Sud Constanța-CSM București
SCM Politehnica Timișoara-CSM Focșani
CSU Suceava-CSSM Bacău
CSM Făgăraș-HC Vaslui

Etapa XIII:
HC Vaslui-CSA Steaua București
CSSM Bacău-CSM Făgăraș
CSM Focșani-CSU Suceava
CSM București-SCM Politehnica Timișoara
AHC Potaissa Turda-AHC Dobrogea Sud Constanța
Dinamo București-Minaur Baia Mare
HC Buzău-AHC Dunărea Călărași

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY