Transferuri Liga Naţională masculină, sezonul 2016-2017

3
9175

Sezonul 2016-2017 al Ligii Naţionale se anunţă a fi cel puţin la fel de interesant ca şi cel recent încheiat. Handbalvolei.ro vă va ţine la curent cu toate mutările din handbalul masculin românesc.

Ultimul update: 30.08.2016


Echipă

Sosiri Plecări


Dinamo Bucureşti

Allahkaram Esteki (Lekhwiya)
 Sajad Esteki (Al Gharafa)
Alin Șania (AHC Dunărea Călărași)
Daniel Bera (HCM Minaur Baia Mare)
Bogdan Criciotoiu (ThSV Eisenach)
Alin Constantinescu (promovat de la juniori)
Cosmin Capotă (CSM Ploiești)

Ibrahima Diaw (Saran)
Darius Makaria (BM Sinfin)
Răzvan Răpciugă (CSM Focșani)
Adrian Băluț (CSM Focșani)
Mohamed Zulfic


CSM București

Alin Roşu (HC Vaslui)
Guillaume Saurina (USAM Nimes)
Goce Georgievski (Toulouse)
Rolandas Bernatonis (Puerto Sanguto)
Ionuț Ciobanu (Mulhouse)
Samvel Aslanyan (Sporting Lisabona)
Bogdan Mănescu (Energia Pandurii Târgu Jiu)
 Naumce Mojsovski
Marko Simovic (Poli Timișoara)
Milos Kostadinovic (CSA Steaua)
Nicolae Ungureanu (CSA Steaua)
Vlad Sîncelean


Poli Timişoara

 Marko Simovic (CSM București)
Vuk Milosevic (Bursa)
Adam Savic (Go Fit)
Filip Marjanovic (RK Vojvodina)
Alexandru Gurănescu (CNOT Brașov)
Filip Lazarov (Vardar Skopje)


Mihai Timofte (AHC Dunărea Călărași)
Iulian Halcă (AHC Dunărea Călărași)
Irakli Chikovani (AHC Dunărea Călărași)
Demis Grigoraș (Tatabanya)


Potaissa Turda

Adrian Țenghea (Energia Pandurii Târgu Jiu)
Roman Zacaciurin (AHC Dunărea Călărași)
Dragoș Iancu (Energia Pandurii Târgu Jiu)
Marius Bondar
Cristi Suciu (CSM Satu Mare)
Peter Pallagh 


HC Odorhei

Botond Balazs (promovat de la juniori)
Robert Fekete (promovat de la juniori) 
Vitaly Komogorov (HBC Nantes)
Josip Peric (Qatar SC)
Milorad Kukoski (Metalurg Skopje)
Maksim Baranau (Meshkov Brest)
Rangel Luan Da Rosa (BM Villa de Aranda)
Adrian Sipos (Tatabanya)
Vladimir Rusia
Levente Szabo
Szilard Orban (CSM Satu Mare)
Lazo Majnov


CSA Steaua Bucureşti

 Tudor Stănescu (HC Vaslui)
Milos Kostadionovic (CSM București)
Nicolae Ungureanu (CSM București)
Dorin Dragnea (CSM Ploiești)
Albert Cristescu (HCM Minaur Baia Mare)
Ivan Dimitrijevic (Bruck)
Mykola Stetsyura
Darius Apolzan (CSM Făgăraș)
Laurențiu Dinescu (CSM Satu Mare)

AHC Dunărea Călăraşi

Florin Acatrinei (Energia Pandurii Târgu Jiu)
Alexandru Popia (Ştiinţa Bacău)
Alexandru Tărîţă (CSM Ploieşti)
Iulian Halcă (Poli Timișoara)
Mihai Timofte (Poli Timișoara)
Irakli Chikovani (Poli Timișoara)
Nikolay Sorokin (Besiktas)
Kostyantyn Kurylenko (Motor Zaporozhye)
Mihai Coveianu (ACS Atletico Alexandria)

Vadym Brazhnyk (Tatran Presov)
Florin Nicolae (retras)
Roman Zacaciurin (Potaissa Turda)
Olexandr Yuzhbabenko (Tasova-Turcia)
Alin Șania (Dinamo București)
Iulian Andrei
Adi Mitrea (CSU Suceava)


HC Adrian Petrea

Paul Giotoiu (Energia Pandurii Târgu Jiu)
Emilian Turcu (CSM Ploiești)
Milos Lojanicic (RK Spartak Vojput)
Cristian Lela
Pavel Grozăvescu (retras)
Ioan Stan


CSU Suceava

 Bogdan Șoldănescu (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Adi Mitrea (CSU Suceava)
Adrian Târzioru (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Florin Ciubotariu (Știința Bacău)
George Șelaru (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Ioan Polocoșer (HC Vaslui)
Dusan Sipka (Bnei Herzliya)
Sasa Puljizovic (Handball Tirol Innsbruck)
Leonard Acatrinei
Alin Velea
Cristian Manea
Dionis Oprea 

CSM Satu Mare

 Szilard Orban (HC Odorhei)
Cătălin Crăciun (CSM Oradea)
Devid Munea (CSM Oradea)
Nikola Lavic (Balmazujvarosi KK)
Cristian Suciu (Potaissa Turda)
Andrei Avramescu (AH Minaur Baia Mare)
Laurențiu Dinescu (CSA Steaua)
Mircea Alisie (CSM Făgăraș)
Adrian Lupșe (HC Farul Constanța)
HC Vaslui  Claudiu Dediu (CSM Ploiești)
Vlad Vlăduț (Eschwege)
Răducu Tamaș (CSMS Bacău)
Andrei Popescu (HCM Minaur Baia Mare)
Mihai Bușecan (HCM Minaur Baia Mare)
Ioan Polocoşer (CSU Suceava)
Dragoş Soare (HC Dobrogea Sud Constanţa)
Tudor Stănescu (CSA Steaua)
Alin Roşu (CSM Bucureşti)
Ovidiu Pasere (CSM Făgăraș)


CSM Focşani

 Adrian Băluț (Dinamo București)
Mădălin Țuțu (Energia Pandurii Târgu Jiu)
Bogdan Rață (CSMS Bacău)
Răzvan Răpciugă (Dinamo București)
Andrei Enache (Energia Pandurii Târgu Jiu)

 Nelu Gigi
Alin Smeu
Vasile Ungureanu
Andrei Voinea


HC Dobrogea Sud Constanţa

Ionuţ Nistor (Energia Pandurii Târgu Jiu)
Zoran Nikolic (RK Vojvodina)
Dragoş Soare (HC Vaslui)
Bogdan Moisă (CSMS Bacău)
Sijan Dane (Mors Thy Handbold)
Nikola Crnoglavac (Tatabanya)
Dusko Celica (ThSV Eisenach)
Alin Pleşca
Sergiu Todică 
CSM Făgăraş Darius Apolzan (CSA Steaua)
Mircea Alisie (CSM Satu Mare)
Marian Filip
Alexandru Dedu (Beaujolais)
Ovidiu Pasere (HC Vaslui)
Bogdan Rău (retras)
Răzvan Istrate (retras)
Eduard Cristea 

3 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ