vancea steaua-turda 14-15La fel ca și în sezonul trecut, www.handbalvolei.ro va ține la curent cu toate mutările din Liga Națională. Articolul va fi actualizat de fiecare dată când un nou transfer apare în întrecerea internă.

Ultimul update: 11.08.2015

Echipă

Sosiri Plecări

HCM Minaur Baia Mare

Uros Vilovski (Balatonfuredi)
Tamas Ivancsik (Balatonfuredi)
Ivan Karacic (Meshkov Brest)
Ionuț Ramba (HC Odorhei)
Vladislav Ostroushko (Csurgoi KK)
Cristi Ghiță (Selestat)
Inal Aflitulin (HC Motor)
Albert Cristescu (HCM Constanța)

Steffen Stegavik
Nikola Eklemovic (retras)
Andrei Grasu (CSA Steaua)
Patricio Martinez Chavez
Ivan Milas (Wisla Plock, împrumut expirat)
Cristian Malmagro
Daniel Mureșan

CSM București

Linus Persson (Bjerringbro-Silkeborg)
Javier Humet (HCM Constanța)

Florin Dragomir (CSA Steaua)
Alexandru Dimache (CSA Steaua)
Pal Wetterbrandt
Răzvan Mledenciu (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Cosmin Capotă (CSM Ploiești)

Dinamo București

Flavius Cîmpan (Potaissa Turda)
Alireza Mousavi (Tatabanya)
Ciprian Vancea (CSA Steaua)
Muhamed Zulfic (Bosna Sarajevo)
Mirko Milasevic (Billiere)
Alexandru Gurănescu (Nimes)
Ștefan Grigoraș (Știința Bacău)

Adrian Chiruț (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Josip Sandrk
Bogdan Fuică (CSU Galați)
Costel Manea
Gustav Rydergaard (TBV Lemgo)

Potaissa Turda

 Ionuț Rotaru (Știința Bacău)
Marius Bondar (Știința Bacău)
Peter Pallag (Csurgoi KK)
Cristian Suciu (”U” Cluj)
Silvian Amihăesi (CSM Oradea)
Alexey Grigoriev (Balatonfuredi)
Mikhail Niazhura (HC Gomel)

Flavius Cîmpan (Dinamo București)
Claudiu Dediu (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Răzvan Szopka (CSM Ploiești)
Mircea Alisie (CSM Satu Mare)
Cosmin Liberț
Michal Urban (Tatran Presov)
Vlad Rogoz (CSM Satu Mare)
Raul Marian (retras)
Cornel Medrea

AHC Dunărea Călărași

Victor Vartic (Știința Bacău)
Vladimir Carali (Știința Bacău)
Valeriu Erhan (Știința Bacău)
Oleksandr Yuzbabenko (HC Portovik Yuzhny)
Marius Ignat (HC Vaslui)
Sabin Ignat (HC Vaslui)
Maxim Shipulin (Olimpus Chișinău)
Bogdan Șoldănescu (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Ionuț Săulescu (HC Dobrogea Sud Constanța)
Alin Velea (CSU Suceava)
Ghiță Mateaș
Vadim Brazhnyk
Andrei Voinea (CSM Focșani)
Mykhaylo Tsap

CSU Danubius Galați

 Bogdan Fuică (Dinamo București)
Răzvan Drenceanu (HC Argeș Pitești)
Alexandru Mustață (HC Argeș Pitești)
Laurențiu Nițu (Dinamo București)
George Vintilă (CSS Galați)
Cosmin Olaru (CNE Sighișoara)
Andrei Cristescu (CSM Satu Mare)
Robert Burlacu (HCM Buzău)
Andrei Hodorogea (CSM Ploiești-împrumut)
Tiberiu Moldovanu (HC Vaslui, împrumut expirat)
Valentin Anton (HC Vaslui, împrumut expirat)
Cristian Șavlovschi (Germania)
Viorel Bursuc (retras)

HC Odorhei

Milan Sajin (El Jaish Qatar)
Mitar Markez (Union Leoben)
Petar Jokanovic (RK Borac Banja Luka)
Csog Vencel (promovat de la juniori)
Goce Ojleski (HC Metalurg Skopje)

Ionuț Ramba (HCM Minaur Baia Mare)
Atilla Komporaly (Oroshazi)
Botond Ferenczi (retras)
Shota Tevzadze (HC Adrian Petrea)
Levente Orban
Mitko Stoilov (retras)

CSM Focșani

Marius Ragea (HC Vaslui)
Ștefan Marocico (CSU Suceava)
Atilla Eros (CSU Suceava)
George Cadar (HC Argeș Pitești)
Andrei Voinea (AHC Dunărea Călărași)
Teofil Iordache
Cătălin Sîsîeac 

Poli Timișoara

Marko Lasica (Anagennisi Vyrona)
Leonard Ștefan (CNE Sighișoara)

Bogdan Nikolic (Pelistar)

Ghiță Irimescu (CSA Steaua)
Tudor Stănescu (HC Vaslui)
Florin Ciubotariu (Știința Bacău)
Denis Kaftin
Alexandru Ursu

HC Vaslui

Mihai Sandu (CSU Suceava)
Didi Hrimiuc (CSA Steaua Alexandrion București)
Ioan Polocoșer (HCM Minaur Baia Mare)
Ovidiu Pasere (CSM Făgăraș)
Tiberiu Moldovanu (revenit după împrumutul de la Danubius Galați)
Valentin Anton (revenit după împrumutul de la Danubius Galați)
Tudor Stănescu (Poli Timișoara)
Ciprian Iftene (LPS Vaslui)
Mădălin Țuțu (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Andrei Bejinariu (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Marius Ignat (AHC Dunărea Călărași)
Sabin Ignat (AHC Dunărea Călărași)
Marius Ragea (CSM Focșani)
Alin Pleșca (HC Dobrogea Sud Constanța)
Dragoș Nedelcu (HC Argeș Pitești)
Energia Pandurii Tg. Jiu  Adrian Țenghea (CSA Steaua Alexandrion București)
Alexandru Bucătaru (HCM Constanța/CNE Sighișoara)
Claudiu Dediu (Potaissa Turda)
Mădălin Țuțu (HC Vaslui)
Adrian Chiruț (Dinamo București)
Răzvan Mledenciu (CSM București)
Ionuț Nistor (CNE Sighișoara/CSA Steaua)
Dragoș Iancu (Știința Bacău)
Bogdan Șoldănescu (AHC Dunărea Călărași)
Adrian Târzioru (CSU Suceava)
Andrei Bejinariu (HC Vaslui)
Rareș Păunică (Știința Bacău)
 Cristian Antonaru (CSM Ploiești)
Marinko Kekezovic
Felipe Mota (Csurgoi KK)
Dorin Dragnea (CSM Ploiești)
Darius Apolzan (CSA Steaua)
Adrian Sifre Flores
Alvaro Rodrigues (Benfica)
Tadas Stankevicius
Valentin Popescu
Dan Ilieș
Laurențiu Dinescu (CSA Steaua)

CSA Steaua Alexandrion București

 Andrei Grasu (HCM Minaur Baia Mare)
Martin Johansson (Știința Bacău)
Ivan Matskevich (SKA Minsk)
Said Ouksir (Istres)
Mykola Stetsyura (HC Motor Zaporozhye)
Alexandru Dimache (CSM București)
Darius Apolzan (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Florin Dragomir (Dinamo București)
Laurențiu Dinescu (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Ghiță Irimescu (Poli Timișoara)
Gabriel Florea (Loudeac)

Adrian Țenghea (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Rodrigo Salinas (HBC Nantes)
Novica Rudovic
Guillermo Corzo Gomes
Ciprian Vancea (Dinamo București)
Ionuț Nistor (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Didi Hrimiuc (HC Vaslui)
Eremia Pîrîianu (HC Adrian Petrea)
Alexandru Juverdianu (Știința Bacău)
Ștefan Laufceac (retras)
Vlad Ștefan (retras)
Lucian Arsene
Adrian Macovei

CSM Ploiești

 Alexandru Farcaș (CSM Oradea)
Răzvan Farcaș (CSM Oradea)
Cosmin Capotă (CSM București)
Milan Rasic (BM Huesca)
Răzvan Szopka (Potaissa Turda)
Ivan Telepnev (Slask Wroclaw)
Dorin Dragnea (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Cristian Antonaru (Energia Pandurii Tg. Jiu)
 Adrian Macovei
Ghiță Roman
Dorian Sava
Sorin Cârstea
Andrei Hodorogea (CSU Danubius Galați-împrumutat)
HC Adrian Petrea  Dusan Trifkovic (CSU Suceava)
Tiberiu Popovici (CSU Suceava)
Shota Tevzadze (HC Odorhei)
Eremia Pîrîianu (CSA Steaua Alexandrion București)
 

1 COMENTARIU

  1. CSM București
    Zvonko Sundovski (HCM Constanţa)
    Marko Isakovic (HCM Constanţa)
    Mladen Rakcevici (HCM Constanţa)
    Javier Humet (HCM Constanţa)
    Laurenţiu Toma (HCM Constanţa) ?

LĂSAȚI UN MESAJ