Transferuri Liga Națională feminină, sezonul 2019/2020 | CSM Slatina a transferat-o pe Daniela Corban, Corona și-a adus extremă din Macedonia

1
6342

Două luni și jumătate ne mai despart de un sezon 2019-2020 ce se anunță incendiar. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă toate transferurile realizate până acum în această vară de echipele din Liga Națională feminină.


Echipă

Sosiri Plecări


SCM Râmnicu Vâlcea

Kristina Liscevic (Esbjerg)
Marta Batinovic (Buducnost)
Asma Elghaoui (Siofok)
Mădălina Zamfirescu (Debrecen)
Ana Maria Savu (Kisvardai)
Mireya Gonzalez (Siofok)
Petra Blazek (SCM Gloria Buzău)
Ines Khouildi (SCM Gloria Buzău)
Marija Petrovic (SCM Gloria Buzău)
Natalia Vasileuskaya (Gloria Bistrița)
Maria Gavrilă (SCM Gloria Buzău)
Andreea Pricopi (SCM Gloria Buzău)
Ioana Bălăceanu (HC Dunărea Brăila)


CSM București

Denisa Dedu (Siofok)
Gabriela Perianu (Siofok)
Itana Grbic (Buducnost)
Carmen Martin (Nice)
Laura Chiper (Corona Brașov)
Crina Pintea (ETO Gyor)
Nora Mork (ETO Gyor)
Linnea Torstenson (Nice)
Andrea Klikovac (Kisvardai)
Ștefania Jipa (Rapid București – împrumut expirat)
Aneta Udriștioiu (HC Dunărea Brăila)
Jovanka Radicevic (Buducnost)
Sabina Jacobsen (CSKA Moscova)
Barbara Lazovic (Buducnost)
Oana Manea (retrasă)
Amanda Kurtovic (ETO Gyor)
Paula Ungureanu (Rapid București)
Nathalie Hagman (Odense)
Majda Mehmedovic (Buducnost)


Gloria Bistrița

Natalia Vasileuskaya (SCM Râmnicu Vâlcea)
Dziyana Ilyina (SCM Gloria Buzău)
Andra Moroianu (”U” Cluj)
Ljubica Nenezic (Kastamonu)
Ștefania Lazăr (CSM Slatina)
Mariana Costa (SCM Craiova)
Zoqbi de Paula (Buducnost)
Maria Țanc (LPS Viitorul Cluj)
Denisa Giurgiuca
Ana Maria Măzăreanu (Minaur Baia Mare)
Almudena Rodriguez (Thuringer)
Paula Garcia


Măgura Cisnădie

Adriana Ţăcălie (Fleury)
Tamara Smbatian (Kozalin)
Anastacio Jaqueline (Maccabi)
Valentina Panici (HC Zalău)
Andreea Stângă (HC Zalău)
Diana Predoi (SCM Gloria Buzău)
Mădălina Predoi (SCM Gloria Buzău)
Dijana Ujkic (Buducnost)
Cristina Nan (SCM Gloria Buzău)
Ana Maria Tănăsie (SCM Craiova)
Gabriela Morenschi
Jasna Boljevic (Rapid București)
Larissa Araujo (”U” Cluj)
Larissa Da Silva
Oana Apetrei (SCM Gloria Buzău)


ASC Corona Brașov

 Cristina Laslo (Buducnost)
Ivona Pavicevic (Buducnost)
Natasha Nolevska (Ringkobing Handbold)
Laura Chiper (CSM București)
Marina Dmitrovic (HC Dunărea Brăila)
Bianca Tiron
Ekaterina Vetkova (Dijon)
Larisa Tămaș (Minaur Baia Mare)
Ana Ciolan (AHCM Unirea Slobozia)
Bianca Tiron (HC Dunărea Brăila)


SCM Craiova

Bobana Klikovac (FTC)
Alexandra Orșivschi (Minaur Baia Mare)
Nicoleta Tudor (HC Dunărea Brăila)
Yulia Khavronina (SCM Gloria Buzău)
Adina Cace (LPS Slatina)
Andrea Seric
Elena Georgijevska (Podravka)
Andreea Ianăși (Podravka)
Ana Maria Tănăsie (Măgura Cisnădie)


SCM Gloria Buzău

Petra Blazek (SCM Râmnicu Vâlcea)
Ines Khouildi (SCM Râmnicu Vâlcea)
Marija Petrovic (SCM Râmnicu Vâlcea)
Maria Gavrilă (SCM Râmnicu Vâlcea)
Andreea Pricopi (SCM Râmnicu Vâlcea)
Alexandra Șelever (CSM Galați)
Oana Apetrei (Măgura Cisnădie)
Raluca Petruș (”U” Cluj)
Diana Munteanu (HC Dunărea Brăila)
Andreea Taivan (Minaur Baia Mare)
Mădălina Predoi (Măgura Cisnădie)
Diana Predoi (Măgura Cisnădie)
Cristina Nan (Măgura Cisnădie)
Alexandra Banciu (AHCM Unirea Slobozia)
Dziyana Ilyina (Gloria Bistrița)
Yulia Khavronina (SCM Craiova)
Marijeta Vidak
Cristina Ciuplea
Cristina Strahan
Laura Leahu
Mădălina Pușcaș
Marija Gedroit


HC Zalău

Irina Ivan (Le Havre)
Amalia Coman (CSM II București)
Gabriela Vrabie (HC Dunărea Brăila)
Sara Abed Kader (CSM Slatina)
Andreea Tecar (Minaur Baia Mare)
Larisa Șerban (CSU Reșița)
Valentina Panici (Măgura Cisnădie)
Andrada Mihalcea
Raluca Irimia
Paula Vișan (însărcinată)
Roxana Szolosi (Minaur Baia Mare)
Daniela Corban (CSM Slatina)


HC Dunărea Brăila

Tamires Morena Lima de Araujo (Kisvardai)
Marina Dmitrovic (Corona Brașov)
Aneta Udriștioiu (CSM București)
Bianca Tiron (Corona Brașov)
Elena Șerban (CSM Galați)
Bojana Milic (Malaga)
Ioana Bălăceanu (SCM Râmnicu Vâlcea)
Cristina Gheorghe
Diana Munteanu (SCM Gloria Buzău)
Nicoleta Tudor (SCM Craiova)
Iryna Shutska
Gabriela Vrabie (HC Zalău)
Minaur Baia Mare  Paulina Masna (Boden)
Roxana Szolosi (HC Zalău)
Larisa Tămaș (Corona Brașov)
Mădălina Conache (CSM Galați)
Ana Maria Măzăreanu (Gloria Bistrița)
Andreea Popa (Rapid București)
Cristina Ciaușescu (Rapid București)
Anna Ivanenko (Marta Baia Mare/Minaur II Baia Mare)
Camelia Hotea
Eva Kerekes (CSM Târgu Mureș)
 Adriana Medvedova (Malaga)
Alexandra Orșivschi (SCM Craiova)
Andreea Taivan (SCM Gloria Buzău)
Andreea Năstasă
Luciana Popescu (CSM Slatina)
”U” Cluj Macarena Gandulfo (Malaga)
Patricia Moraru (Rapid București)
Ana Maria Mincu (CNE Rm. Vâlcea)
Luana Drăgunoiu (Corona II Brașov)
Andrada Maior-Pașca
Larisa Araujo (Măgura Cisnădie)
Ionica Munteanu
Abigail Vălean
Laura Popa (Mosonmagyaróvár)
Raluca Petruș (SCM Gloria Buzău)
Sonia Vasiliu (CSM Slatina)
Aleksandra Stoklosa
Martina Corkovic
Andra Moroianu (Gloria Bistrița)


CSM Slatina

Sonia Vasiliu (”U” Cluj)
Daniela Șchiopu (CNE Râmnicu Vâlcea)
Ana Dulgheriu (CNE Râmnicu Vâlcea)
Luciana Popescu (Minaur Baia Mare)
Daniela Corban (HC Zalău)


Ștefania Lazăr (Gloria Bistrița)
Ana Maria Chirigiu (Rapid București)
Raluca Dăscălete (Rapid București)
Sara Abed Kader (HC Zalău)


Rapid București

Paula Ungureanu (CSM București)
Elena Livrinikj (CSM Galați)
Jasna Boljevic (Măgura Cisnădie)
Raluca Dăscălete (CSM Slatina)
Ana Maria Chirigiu (CSM Slatina)
Patricia Moraru (”U” Cluj)
Cristina Ciaușescu (Minaur Baia Mare)
Andreea Popa (Minaur Baia Mare)
Amalia Coman (împrumut expirat-HC Zalău)
Ștefania Jipa (CSM București-împrumut expirat)
AHCM Unirea Slobozia Ștefania Bălăceanu
Alexandra Banciu (SCM Gloria Buzău)
Ana Ciolan (Corona Brașov)
Gabriela Moldoveanu (CSU Neptun Constanța)
Florența Ilie (Știința București)
Mariana Filip

 

sursă foto: Facebook MTS Sport Agency

1 COMMENT

LEAVE A REPLY