Transferuri Liga Națională feminină, sezonul 2017/2018

1
8394

Sezonul 2017/2018 al Ligii Naţionale se anunţă a fi cel puţin la fel de interesant ca şi cel recent încheiat. Handbalvolei.ro vă va ţine la curent cu toate mutările din handbalul feminin românesc.

*Ultimul update – 14 iulie


Echipă

Sosiri Plecări


CSM București

Nathalie Hagman (Team Tvis Holstebro)
Aneta Udriștioiu (HC Dunărea Brăila)
Marit Frafjord (Larvik HK)
Cristina Neagu (Buducnost)
Amanda Kurtovic (Larvik HK)
Aurelia Brădeanu (retrasă)
Simone Bohme (Siofok)
Carmen Martin (Nice)
Linea Torstensson (Nice)
Cristina Nan (HC Dunărea Brăila)
Cristina Vărzaru (retrasă)
Elena Dache (Rapid București-împrumut)
Oana Bucă (Rapid București-împrumut) 


HC Dunărea Brăila

Lăcrămioara Stan (CSM Unirea Slobozia, revenită după împrumut)
Ilyina Dziyana (WHC Vardar)
Ana Maria Horobeț (CSM Unirea Slobozia)
Adriana Medvedova (IUVENTA Michalovce)
Cristina Nan (CSM București)
Oana Cîrstea (CSM Bistrița)
Iryna Shutska (Dinamo București)
Diana Druțu
Bianca Tiron (ACS Corona Brașov)
Eliza Buceschi (ACS Corona Brașov)
Timea Tătar (ACS Corona Brașov)
Gabriela Perianu (Siofok)
Mădălina Zamfirescu (Debrecen)
Natasa Antic (IUVENTA Michalovce)
Andreea Lipară (Minaur Baia Mare)


HC Zalău

 Raluca Kelemen (CSS Caracal)
Andreea Stângă (CSS Caracal)
Alexandra Bojan (CSS Caracal)
Diana Nichitean (Extrem Baia Mare)
 Teodora Bloj (ACS Corona Brașov)
Sabine Klimek (Poli Timișoara)
Ana Maria Inculeț (CSM Unirea Slobozia-împrumut)


SCM Craiova

Teodora Popescu (CSM II București)
Cristina Lung (promovată de la junioare)
Alexandra Colac (HCM Craiova)
Patricia Vizitiu (HCM Râmnicu Vâlcea)
Nicoleta Tudor (CS Măgura Cisnădie)
Andreea Pricopi (Corona Brașov)
 Laurisa Landre (Metz)
Mirela Pașca (CS Măgura Cisnădie)
Yulia Zaremba
Daniela Băbeanu
Alexandra Andrei (CSM Slatina)
Yaroslava Burlachenko


CSM Roman

Ana Maria Simion (HCM Râmnicu Vâlcea)
Alexandra Iovănescu (CSM Unirea Slobozia)
Mihaela Stănciulescu (CS Măgura Cisnădie)
Do Espirito Ferreira Ana Miriam de Sousa (Chambray)
Teja Ferfolja (Wacker Thun)
Anca Polocoșer (Dinamo București)
Clara Vădineanu (CSM Slatina)
Cynthia Tomescu (ACS Corona Brașov)
Iryna Glibko (HCM Râmnicu Vâlcea)
Luciana Popescu (însărcinată)


ACS Corona Brașov

Bianca Tiron (HC Dunărea Brăila)
Eliza Buceschi (HC Dunărea Brăila)
Timea Tătar (HC Dunărea Brăila)
Teodora Bloj (HC Zalău)
Cynthia Tomescu (CSM Roman)
Andreea Chiricuță (CSU Danubius Galați)
Isabela Roșca (revenită după împrumutul la Dinamo București)
Cosmina Cozma (CSU Danubius Galați)
Denisa Dedu (Siofok)
Nicoleta Dincă (CSM Bistrița)
Mihaela Tivadar (retrasă)
Oana Bondar (Minaur Baia Mare)
Anișoara Marcu (retrasă)
Mihaela Briscan
Carmen Cartaș (însărcinată)
Adriana Crăciun (Fleury)
Ana Maria Berbece (”U” Cluj)
Andreea Pricopi (SCM Craiova)


HCM Râmnicu Vâlcea

 Marta Herrero Lopez (Bera Bera)
Alicia Fernandez Fraga (Bera Bera)
Sara Vukcevic (Erd)
Nataliia Vasileuskaya (Bekecsabai)
Raluca Băcăoanu (CS Măgura Cisnădie)
Natasa Krnic (CSU Danubius Galați)
Elena Mitrache (CS Măgura Cisnădie)
Marina Razum (Lokomotiva Zagreb)
Iryna Glibko (CSM Roman)
 Elena Șerban (CSU Danubius Galați)
Ana Maria Simion (CSM Roman)
Cătălina Cioaric
Mihaela Ani-Senocico (”U” Cluj)
Nicoleta Safta (CSU Danubius Galați)
Patricia Vizitiu (SCM Craiova)
Daniela Vălean (CSM Slatina)


CSM Bistrița

Roxana Cîrjan (Laczpol Gdansk)
Almudena Rodriguez Rodriguez (Gran Canaria)
Alexandra Orșivschi (HC Dunărea Brăila)
Viorica Șuba (”U” Cluj)
Nicoleta Dincă (ACS Corona Brașov)
Andreea Tetean (”U” Cluj)
Andrada Maior Pașca (Minaur Baia Mare)
Oana Cîrstea (HC Dunărea Brăila)
Gabriela Preda
Daniela Crap


CS Măgura Cisnădie

 Deonise Fachinello (Odense)
Mariana Costa (Nykobing)
Larissa Araujo (Erd)
Ivana Bozovic (MKS Selgros Lublin)
Mirela Pașca (SCM Craiova)
Mihaela Stănciulescu (CSM Roman)
Elena Mitrache (HCM Râmnicu Vâlcea)
Nicoleta Tudor (SCM Craiova)
Ionela Goran (CSM Slatina)
Bianca Curmenț (Poli Timișoara)
Jovana Sazdovska (Vardar Skopje)

”U” Cluj
Mihaela Ani-Senocico (HCM Râmnicu Vâlcea)
Ana Maria Berbece (Corona Brașov)
Cristina Laslo (Buducnost)
Viorica Șuba (CSM Bistrița)
Sonia Seraficeanu (CSM Slatina)
Alexandra Florean
Cristina Enache (Minaur Baia Mare)
Andreea Tetean (CSM Bistrița)
CSU Danubius Galați  Alla Sheiko (Dinamo București)
Tamara Bokaric (Dinamo București)
Elena Șerban (HCM Râmnicu Vâlcea)
Nicoleta Safta (HCM Râmnicu Vâlcea)
Roxana Caragea
Cristina Clisu (HM Buzău)
Natasa Krnic (HCM Râmnicu Vâlcea)
Cosmina Cozma (ACS Corona Brașov)
Laura Bujoiu (retrasă)
Dana Goldic (retrasă)
Ștefania Florea


CSM Unirea Slobozia

 Ana Maria Inculeț (HC Zalău-împrumut)


Alexandra Iovănescu (CSM Roman)
Lăcrămioara Stan (HC Dunărea Brăila, împrumut expirat)
Ana Maria Horobeț (HC Dunărea Brăila)
Diana Petrescu


Rapid București

Laura Dorp (Fleury)
Hristina Nedeljkovic (ZRK Mlinotest Ajdovscina)
Kristina Graovac (Ardensen)
Elena Dache (CSM București-împrumut)
Oana Bucă (CSM București-împrumut)
Adriana Budileanu
Andreea Arghir
Mihaela Popa
Andreea Ivan
Georgeta Gureșoaie (retrasă)
Oana Ionescu (retrasă)
CSM Slatina  Alexandra Andrei (SCM Craiova)
Clara Vădineanu (CSM Roman)
Sonia Seraficeanu (”U” Cluj)
Daniela Vălean (HCM Râmnicu Vâlcea)
Ionela Goran (CS Măgura Cisnădie)

 

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY