iryna glibko romanLa fel ca și în sezonul trecut, www.handbalvolei.ro va ține la curent cu toate mutările din Liga Națională. Articolul va fi actualizat de fiecare dată când un nou transfer apare în întrecerea internă.

Ultimul update: 31.07.2015

Echipă

Sosiri Plecări

CSM București

Line Jorgensen (FC Midtjylland)
Isabelle Gullden (Viborg HK)
Maria Fisker (Viborg HK)
Jelena Grubisic (ETO Gyor)
Aurelia Brădeanu (Corona Brașov)

Talida Tolnai
Iryna Glibko (HCM Roman)
Yulia Zaremba (Rapid București)
Mihaela Tivadar (CSM Ploiești)
Patricia Vizitiu (HCM Baia Mare)

HCM Baia Mare

Ana Maria Tănăsie (revenită după împrumutul la SCM Craiova)
Bianca Tiron (revenită după împrumutul la SCM Craiova)
Mădălina Zamfirescu (revenită după împrumutul la SCM Craiova)
Andrada Maior-Pașca (revenită după împrumutul la HC Zalău)
Cynthia Tomescu (revenită după împrumutul la SCM Craiova)
Alexandra Ciunt (revenită după împrumutul la HC Zalău)
Allison Pineau (HBC Nimes)
Katarina Jezic (RK Lokomotiva Zagreb)
Patricia Vizitiu (CSM București)
Gabriela Perianu (HC Dunărea Brăila)
Ionica Munteanu (SCM Craiova)
Gabriela Preda (HCM Roman)

Barbara Arenhart (Nykøbing)
Claudia Cetățeanu (retrasă)
Camilla Herrem (Team Tvis Holstebro)
Eliza Buceschi (Thuringer)
Ekaterina Davydenko (Rostov Don)
Anastasiya Lobach
Kseniya Makeeva (Rostov Don)
Bianca Tiron (HC Dunărea Brăila-împrumut)
Aneta Udriștoiu (HC Dunărea Brăila)
Cynthia Tomescu (HCM Roman-împrumut)

Corona Brașov

Georgiana Ciuciulete (HC Zalau)
Carmen Cartas (CSM Cetate Deva)
Anișoara Marcu (HC Alba Sebeș)

Oana Cîrstea
Aurelia Brădeanu (CSM București)
Nicoleta Tudor (CSM Ploiesti)
Oana Apetrei (HC Dunarea Braila)

HCM Roman

 Andreea Dincu (CSM Ploiești)
Tereza Pîslaru

Iryna Glibko (CSM București)
Ionela Ciobanu (CNE Rm. Vâlcea)
Cynthia Tomescu (HCM Baia Mare-împrumut)

Ana Maria Horobeț (SCM Craiova)
Daniela Băbeanu (SCM Craiova)
Gabriela Preda (HCM Baia Mare)
Daniela Crap
Radostina Genkova (CSM Unirea Slobozia)
Paula Vișan (HC Alba Sebeș)

SCM Craiova

 Ana Maria Horobeț (HCM Roman)
Daniela Băbeanu (HCM Roman)
Laurisa Landre (Le Havre)
Alexandra Iovănescu (CSU Neptun Constanța)
Jelena Zivkovic (Ardesan GSK)
Jelena Zivkovic (Podravka Vegeta)
Alexandra Ciucă (Gr. Șc. Energetic Rm. Vâlcea)
Ana Maria Tănăsie (HCM Baia Mare, împrumut expirat)
Mădălina Zamfirescu (HCM Baia Mare, împrumut expirat)
Bianca Tiron (HCM Baia Mare, împrumut expirat)
Cynthia Tomescu (HCM Baia Mare, împrumut expirat)
Ștefania Florea (CS Măgura Cisnădie)
Irina Lazarin (CS Măgura Cisnădie)
Ionica Munteanu (HCM Baia Mare)

HC Dunărea Brăila

Oana Apetrei (Corona Brasov)
Alexandra Orșivschi (CSU Neptun Constanța)
Bianca Tiron (HCM Baia Mare-împrumut)
 Ramona Farcău (CSM Ploiesti)
Yulia Ganichkina
Anastasia Boldyreva
Nicoleta Safta (HC Alba Sebeș)
Gabriela Perianu (HCM Baia Mare)

HC Zalău

Anca Onicaș (CNE Rm. Vâlcea)
Larisa Tămaș (CSU Neptun)
Teodora Bloj (Mureșul Tg. Mureș)
Georgiana Bazon (CSM II București)
Sabine Klimek (Mureșul Tg. Mureș)

Georgiana Ciuciulete (Corona Brasov)
Roxana Varga (retrasă)
Andrada Maior Pașca (HCM Baia Mare, împrumut expirat)
Florina Ciobanu
Alexandra Ciunt (HCM Baia Mare, împrumut expirat)

CSM Ploiești

Andreea Mitrescu (CNE Rm. Vâlcea)
Ramona Farcău (HC Dunarea Braila)
Nicoleta Tudor (Corona Brasov)
Marina Mitrovic (Ankara)
Dragica Tatalovic (Ankara)
Ivana Bozovic (Lokomotiv Zagreb)
Maria Gavrilă (CSM Unirea Slobozia)

Oana Ionescu
Sandra Vlaskalic
Andreea Dincu (HCM Roman)
Mirela Roman
Gabriela Cristescu
Marinela Gherman (HCM Roman)

”U” Alexandrion Cluj

 Sonia Vasiliu (CNE Rm. Vâlcea)
Alexandra Prodan (CNE Rm. Vâlcea)
Alexandra Dindiligan (CNE Rm. Vâlcea)

 

HCM Rm. Vâlcea

Diana Predoi (CNE Rm. Vâlcea)
Ana Maria Simion (CSM Cetate Deva)
Florina Biro (HM Buzău)
Manuela Manda
Mihaela Ani-Senocico (CSM Cetate Deva)
Daniela Vălean (Știința București)
Anita Campa (Zagnosspor)
 Alexandra Andrei (HC Alba Sebeș)
Claudia Semedo
Anca Stoica
 CSM Unirea Slobozia  Lorena Ostase (CNE Rm. Vâlcea)
Mădălina Toma (CSU Neptun Constanța)
Cristina Strahan (CSU Neptun Constanța)
Andreea Mărginean (CSU Neptun Constanța)
Andreea Enescu (CSU Neptun Constanța)
Radostina Genkova (HCM Roman)
Alina Ilie (CNE Rm. Vâlcea)
Izabela Roșca (CNE Rm. Vâlcea)
Cristiana Nica (CSM Cetate Deva)
Jeni Drăgan (Știința București)
Mihaela Stănciulescu (CS Măgura Cisnădie)
Alina Moroianu (Rapid București)
Iulia Artean (Danubius Galați)
Ramona Urse (Danubius Galați)
Maria Gavrilă (CSM Ploiești)

CS Măgura Cisnădie

 Natasha Krnic (CSM Cetate Deva)
Irina Lazarin (SCM Craiova)
Ștefania Florea (SCM Craiova)
Anda Chelaru (Știința Bacău)
Mihaela Stănciulescu (CSM Unirea Slobozia)
Yana Sitenko (Trabzon Zagnos)
Ioana Manoilă (Energa AZS Koszalin)
Loredana Pătruțiu
Diana Constantinescu
Cristiana Zamfira

Rapid București

 Yulia Zaremba (CSM București)
Alina Moroianu (CSM Slobozia)
Georgeta Gureșoaie (Știința București)
HC Alba Sebeș Alexandra Andrei (HCM Rm. Vâlcea)
Cristina Pop (Mureșul Tg. Mureș)
Nicoleta Safta (Dunărea Brăila)
Paula Vișan (HCM Roman)
Bianca Curmenț (CNE Rm. Vâlcea)
Cristina Mitrache (Gr. Șc. Energetic)
Iulia Andrei (Gr. Șc. Energetic)
Andreea Antoce (CSU Neptun Constanța)
Nicoleta Rusu (CSM Cetate Deva)

Stăncuța Guiu
Anișoara Marcu (Corona Brașov)
Oana Chirilă (CSM Cetate Deva)
Adriana Tămaș
Raluca Tetean 

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ