Timișoara suferă pe teren propriu cu Focșani, Sandu Iacob debutează cu un succes clar la Constanța!

0
2482

Vineri și sâmbătă au avut loc primele două meciuri de la reluarea campionatului, iar favoritele au reușit să se impună. Timișoara a trecut de Focșani, nu fără emoții însă, în timp ce Constanța a învins categoric pe Făgăraș.

Timișoara a trebuit să tragă din greu pentru cele trei puncte cu Focșani. A fost 24-22 pentru bănățeni, care au reușit să se desprindă pe tabelă abia în ultimele zece minute ale întâlnirii (21-17). Filip Marjanovic și Cristi Fenici au fost cei mai buni marcatori ai partidei, cu opt, respectiv șapte goluri.

Sandu Iacob a debutat cu o victorie pe banca celor de la Dobrogea Sud Constanța, 33-22 pe teren propriu, cu CSM Făgăraș. După o primă repriză pe care gazdele au terminat-o cu un avantaj de două goluri, scorul a căpătat proporții în partea a doua. Constanța urcă pe loc de play-off cel puțin până mâine, ca urmare a acestui rezultat.

Programul partidelor de mâine (click pe rezultat pentru marcatori) și clasamentul la zi: