Succes clar al Romanului, primul al sezonului!

0
1482

Etapa a patra a Ligii Naționale feminine a debutat în această dimineață, cu disputa de la Roman, dintre CSM Roman și CSU Danubius Galați. Gazdele partidei au câștigat cu 32-16 (14-9) și bifează primul succes din noul sezon.

Meciul dintre Roman și Galați a fost echilibrat timp de 25 de minute, după care oaspetele au cedat treptat. A fost 7-8 și apoi 9-9 și au urmat cinci minute în care Romanul a rupt echilibrul, marcând de cinci ori consecutiv și intrând la cabine cu un avantaj liniștitor: 14-9. În partea a doua, oaspetele practic nu au existat, reușind să marcheze doar de trei ori în 25 de minute! S-a ajuns astfel la un categoric 29-12, iar la final 32-16 în ceea ce a însemnat prima victorie a Romanului în noul sezon.

Etapa a patra continuă astăzi, cu meciurile de la Brașov, Cluj și Deva. Programul etapei (click pe rezultat pentru caseta tehnică):