Steaua invinge usor Galatiul

0
1225

CSA Steaua a urcat, cel putin pana maine, pe pozitia a patra a Ligii Nationale de handbal in urma succesului din aceasta seara, 38-28 in fata Galatiului. Elevii lui Ovidiu Mihaila au dominat meciul inca din primele minute.

Stelistii au inceput decisi in fata galatenilor si au avut un avantaj de sase goluri dupa doar sase minute din meci, 7-1, multe dintre reusite venind pe contraatac. Gazdele s-au relaxat insa destul de rapid si au dat posibilitatea Galatiului sa se apropie pe tabela, astfel ca la pauza avantajul era unul de doar trei goluri, 16-13.

Partea a doua a semanat destul de mult cu prima, avand in vedere ca bucurestenii au inceput cu un partial de 6-1. De data aceasta insa ros-albastrii n-au mai dat prilejul moldovenilor sa revina pe tabela, iar la final scorul a fost unul concludent, 38-28. Cu acest succes, Steaua trece peste Turda si Resita in clasament, cu mentiunea ca ardelenii au un meci mai putin disputat.