Steaua bifează primul succes, Odorheiul ajunge la trei din trei. Victorie pentru Turda la Focșani!

0
2152

Astăzi au avut loc alte trei partide din etapa a treia a Ligii Naționale masculine de handbal, CSA Steaua-CSM Satu Mare, CSU Suceava-HC Odorhei și CSM Focșani-Potaissa Turda.

Steaua a reușit prima victorie în acest sezon, 35-27, după un meci pe care l-a controlat după primul sfert de oră. La Suceava, Odorheiul a bifat al treilea succes din tot atâtea partide, 29-28, deși a avut un avantaj de cinci goluri cu cinci minute rămase din meci. În fine, Turda a câștigat un meci tensionat la Focșani, în care Viorel Ciubotaru a fost trimis în tribune la jumătatea primei reprize! De asemenea, Marius Ragea a părăsit terenul de joc accidentat serios, după o ciocnire cu Attila Eros, în minutul 12.

Mâine etapa se va încheia cu partida HC Vaslui-Poli Timișoara.