deva-slobozia 14-15 playoutCSM Cetate Deva și CSM Unirea Slobozia au terminat la egalitate, 20-20, în etapa a doua a play-out-ului,. Oaspetele au marcat golul 20 în ultima secundă a întâlnirii, prin Băcăoanu.

Prima repriză a meciului de la Deva a fost controlată de oaspete, care veneau după o înfrângere greu de digerat, 26-31 cu ”U” Alexandrion Cluj, pe teren propriu. Slobozia a avut la pauză un avantaj de trei goluri, 13-10, însă după reluare Cetate a dat semne de revenire. Gazdele au intrat pentru prima oară în avantaj în minutul 48, 17-16, iar suspansul s-a menținut până în ultima secundă, atunci când Băcăoanu a înscris pentru 20-20. Deva rămâne în continuare pe prima poziție, cu 24 de puncte, în timp ce Slobozia coboară pe loc retrogradabil, la egalitate de puncte cu CSU Neptun Constanța, câte 19.

CSM Cetate Deva-CSM Unirea Slobozia 20-20 (10-13)
CSM Cetate Deva: Ani-Senocico 9 goluri, Simion 4, Malac 3, Cartaș 2, Krnic 1, Rusu 1
CSM Unirea Slobozia: Drăguț 7 goluri, Băcăoanu 5, Dăscălete 4, Carabulea 2, Pavăl 1, Nica 1

sursă foto: glasul-hd.ro