minaur-dinamo 14-15 cupaNoul sezon al Ligii Naționale masculine începe în forță, cu duelul dintre Minaur și Dinamo, cele două formații care au oferit trei meciuri palpitante în semifinalele play-off-ului recent încheiat. Tot în prima rundă, vicecampioana CSM București merge la Timișoara.

Prima etapă se va disputa la finalul lunii august, cel mai probabil în week-end-ul 22-23. Programul campionatului:

Etapa I:
CSA Steaua-Potaissa Turda
Poli Timișoara-CSM București
CSM Ploiești-HC Odorhei
Minaur Baia Mare-Dinamo București
HCM Constanța-HC Adrian Petrea
HC Vaslui-Energia Pandurii Tg. Jiu
Știința Bacău-AHC Dunărea Călărași

Etapa II:
Potaissa Turda-AHC Dunărea Călărași
Energia Pandurii Tg. Jiu-Știința Bacău
HC Adrian Petrea-HC Vaslui
Dinamo București-HCM Constanța
HC Odorhei-HCM Minaur Baia Mare
CSM București-CSM Ploiești
CSA Steaua-Poli Timișoara

Etapa III:
Poli Timișoara-Potaissa Turda
CSM Ploiești-CSA Steaua
HCM Minaur Baia Mare-CSM București
HCM Constanța-HC Odorhei
HC Vaslui-Dinamo București
Știința Bacău-HC Adrian Petrea
AHC Dunărea Călărași-Energia Pandurii Tg. Jiu

Etapa IV:
Potaissa Turda-Energia Pandurii Tg. Jiu
HC Adrian Petrea-AHC Dunărea Călărași
Dinamo București-Știința Bacău
HC Odorhei-HC Vaslui
CSM București-HCM Constanța
CSA Steaua-HCM Minaur Baia Mare
Poli Timișoara-CSM Ploiești

Etapa V:
CSM Ploiești-Potaissa Turda
HCM Minaur Baia Mare-Poli Timișoara
HCM Constanța-CSA Steaua
HC Vaslui-CSM București
Știința Bacău-HC Odorhei
AHC Dunărea Călărași-Dinamo București
Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Adrian Petrea

Etapa VI:
Potaissa Turda-HC Adrian Petrea
Dinamo București-Energia Pandurii Tg. Jiu
HC Odorhei-AHC Dunărea Călărași
CSM București-Știința Bacău
CSA Steaua-HC Vaslui
Poli Timișoara-HCM Constanța
CSM Ploiești-HCM Minaur Baia Mare

Etapa VII:
HCM Minaur Baia Mare-Potaissa Turda
HCM Constanța-CSM Ploiești
HC Vaslui-Poli Timișoara
Știința Bacău-CSA Steaua
AHC Dunărea Călărași-CSM București
Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Odorhei
HC Adrian Petrea-Dinamo București

Etapa VIII:
Potaissa Turda-Dinamo București
HC Odorhei-HC Adrian Petrea
CSM București-Energia Pandurii Tg. Jiu
CSA Steaua-AHC Dunărea Călărași
Poli Timișoara-Știința Bacău
CSM Ploiești-HC Vaslui
HCM Minaur Baia Mare-HCM Constanța

Etapa IX:
HCM Constanța-Potaissa Turda
HC Vaslui-HCM Minaur Baia Mare
Știința Bacău-CSM Ploiești
AHC Dunărea Călărași-Poli Timișoara
Energia Pandurii Tg. Jiu-CSA Steaua
HC Adrian Petrea-CSM București
Dinamo București-HC Odorhei

Etapa X:
Potaissa Turda-HC Odorhei
CSM București-Dinamo București
CSA Steaua-HC Adrian Petrea
Poli Timișoara-Energia Pandurii Tg. Jiu
CSM Ploiești-AHC Dunărea Călărași
HCM Minaur Baia Mare-Știința Bacău
HCM Constanța-HC Vaslui

Etapa XI:
HC Vaslui-Potaissa Turda
Știința Bacău-HCM Constanța
AHC Dunărea Călărași-HCM Minaur Baia Mare
Energia Pandurii Tg. Jiu-CSM Ploiești
HC Adrian Petrea-Poli Timișoara
Dinamo București-CSA Steaua
HC Odorhei-CSM București

Etapa XII:
Potaissa Turda-CSM București
CSA Steaua-HC Odorhei
Poli Timișoara-Dinamo București
CSM Ploiești-HC Adrian Petrea
HCM Minaur Baia Mare-Energia Pandurii Tg. Jiu
HCM Constanța-AHC Dunărea Călărași
HC Vaslui-Știința Bacău

Etapa XIII:
Știința Bacău-Potaissa Turda
AHC Dunărea Călărași-HC Vaslui
Energia Pandurii Tg. Jiu-HCM Constanța
HC Adrian Petrea-HCM Minaur Baia Mare
Dinamo București-CSM Ploiești
HC Odorhei-Poli Timișoara
CSM București-CSA Steaua

3 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ