S-a stabilit programul Ligii Florilor, sezonul 2019/2020! Dueluri interesante încă din prima etapă!

1
5783

Programul sezonului 2019-2020 al Ligii Florilor s-a stabilit astăzi, la sediul FRH. Campionatul începe cu trei meciuri foarte interesante, Gloria Bistrița-SCM Craiova, Minaur Baia Mare-Măgura Cisnădie și SCM Râmnicu Vâlcea-HC Dunărea Brăila.

„Finala” din sezonul trecut, SCM Râmnicu Vâlcea-CSM București, va avea loc în etapa a 5-a. Primul meci va fi programat la Vâlcea. Programul campionatului – prima etapă în 31 august:

Etapa 1:
Rapid București v ASC Corona Brașov
Gloria Bistrița v SCM Craiova
HC Zalău v CSM București
SCM Gloria Buzău v ”U” Cluj
Minaur Baia Mare v Măgura Cisnădie
AHCM Unirea Slobozia v CSM Slatina
SCM Râmnicu Vâlcea v HC Dunărea Brăila

Etapa 2:
ASC Corona Brașov v HC Dunărea Brăila
CSM Slatina v SCM Râmnicu Vâlcea
Măgura Cisnădie v AHCM Unirea Slobozia
”U” Cluj v Minaur Baia Mare
CSM București v SCM Gloria Buzău
SCM Craiova v HC Zalău
Rapid București v Gloria Bistrița

Etapa 3:
Gloria Bistrița v ASC Corona Brașov
HC Zalău v Rapid București
SCM Gloria Buzău v SCM Craiova
Minaur Baia Mare v CSM București
AHCM Unirea Slobozia v ”U” Cluj
SCM Râmnicu Vâlcea v Măgura Cisnădie
HC Dunărea Brăila v CSM Slatina

Etapa 4:
ASC Corona Brașov v CSM Slatina
Măgura Cisnădie v HC Dunărea Brăila
”U” Cluj v SCM Râmnicu Vâlcea
CSM București v AHCM Unirea Slobozia
SCM Craiova v Minaur Baia Mare
Rapid București v SCM Gloria Buzău
Gloria Bistrița v HC Zalău

Etapa 5:
HC Zalău v ASC Corona Brașov
SCM Gloria Buzău v Gloria Bistrița
Minaur Baia Mare v Rapid București
AHCM Unirea Slobozia v SCM Craiova
SCM Râmnicu Vâlcea v CSM București
HC Dunărea Brăila v ”U” Cluj
CSM Slatina v Măgura Cisnădie

Etapa 6:
ASC Corona Brașov v Măgura Cisnădie
”U” Cluj v CSM Slatina
CSM București v HC Dunărea Brăila
SCM Craiova v SCM Râmnicu Vâlcea
Rapid București v AHCM Unirea Slobozia
Gloria Bistrița v Minaur Baia Mare
HC Zalău v SCM Gloria Buzău

Etapa 7:
SCM Gloria Buzău v ASC Corona Brașov
Minaur Baia Mare v HC Zalău
AHCM Unirea Slobozia v Gloria Bistrița
SCM Râmnicu Vâlcea v Rapid București
HC Dunărea Brăila v SCM Craiova
CSM Slatina v CSM București
Măgura Cisnădie v ”U” Cluj

Etapa 8:
ASC Corona Brașov v ”U” Cluj
CSM București v Măgura Cisnădie
SCM Craiova v CSM Slatina
Rapid București v HC Dunărea Brăila
Gloria Bistrița v SCM Râmnicu Vâlcea
HC Zalău v AHCM Unirea Slobozia
SCM Gloria Buzău v Minaur Baia Mare

Etapa 9:
Minaur Baia Mare v ASC Corona Brașov
AHCM Unirea Slobozia v SCM Gloria Buzău
SCM Râmnicu Vâlcea v HC Zalău
HC Dunărea Brăila v Gloria Bistrița
CSM Slatina v Rapid București
Măgura Cisnădie v SCM Craiova
”U” Cluj v CSM București

Etapa 10:
ASC Corona Brașov v CSM București
SCM Craiova v ”U” Cluj
Rapid București v Măgura Cisnădie
Gloria Bistrița v CSM Slatina
HC Zalău v HC Dunărea Brăila
SCM Gloria Buzău v SCM Râmnicu Vâlcea
Minaur Baia Mare v AHCM Unirea Slobozia

Etapa 11:
AHCM Unirea Slobozia v ASC Corona Brașov
SCM Râmnicu Vâlcea v Minaur Baia Mare
HC Dunărea Brăila v SCM Gloria Buzău
CSM Slatina v HC Zalău
Măgura Cisnădie v Gloria Bistrița
”U” Cluj v Rapid București
CSM București v SCM Craiova

Etapa 12:
ASC Corona Brașov v SCM Craiova
Rapid București v CSM București
Gloria Bistrița v ”U” Cluj
HC Zalău v Măgura Cisnădie
SCM Gloria Buzău v CSM Slatina
Minaur Baia Mare v HC Dunărea Brăila
AHCM Unirea Slobozia v SCM Râmnicu Vâlcea

Etapa 13:
SCM Râmnicu Vâlcea v ASC Corona Brașov
HC Dunărea Brăila v AHCM Unirea Slobozia
CSM Slatina v Minaur Baia Mare
Măgura Cisnădie v SCM Gloria Buzău
”U” Cluj v HC Zalău
CSM București v Gloria Bistrița
SCM Craiova v Rapid București

Etapa 14:
ASC Corona Brașov v Rapid București
SCM Craiova v Gloria Bistrița
CSM București v HC Zalău
”U” Cluj v SCM Gloria Buzău
Măgura Cisnădie v Minaur Baia Mare
CSM Slatina v AHCM Unirea Slobozia
HC Dunărea Brăila v SCM Râmnicu Vâlcea

Etapa 15:
HC Dunărea Brăila v ASC Corona Brașov
SCM Râmnicu Vâlcea v CSM Slatina
AHCM Unirea Slobozia v Măgura Cisnădie
Minaur Baia Mare v ”U” Cluj
SCM Gloria Buzău v CSM București
HC Zalău v SCM Craiova
Gloria Bistrița v Rapid București

Etapa 16:
ASC Corona Brașov v Gloria Bistrița
Rapid București v HC Zalău
SCM Craiova v SCM Gloria Buzău
CSM București v Minaur Baia Mare
”U” Cluj v AHCM Unirea Slobozia
Măgura Cisnădie v SCM Râmnicu Vâlcea
CSM Slatina v HC Dunărea Brăila

Etapa 17:
CSM Slatina v ASC Corona Brașov
HC Dunărea Brăila v Măgura Cisnădie
SCM Râmnicu Vâlcea v ”U” Cluj
AHCM Unirea Slobozia v CSM București
Minaur Baia Mare v SCM Craiova
SCM Gloria Buzău v Rapid București
HC Zalău v Gloria Bistrița

Etapa 18:
ASC Corona Brașov v HC Zalău
Gloria Bistrița v SCM Gloria Buzău
Rapid București v Minaur Baia Mare
SCM Craiova v AHCM Unirea Slobozia
CSM București v SCM Râmnicu Vâlcea
”U” Cluj v HC Dunărea Brăila
Măgura Cisnădie v CSM Slatina

Etapa 19:
Măgura Cisnădie v ASC Corona Brașov
CSM Slatina v ”U” Cluj
HC Dunărea Brăila v CSM București
SCM Râmnicu Vâlcea v SCM Craiova
AHCM Unirea Slobozia v Rapid București
Minaur Baia Mare v Gloria Bistrița
SCM Gloria Buzău v HC Zalău

Etapa 20:
ASC Corona Brașov v SCM Gloria Buzău
HC Zalău v Minaur Baia Mare
Gloria Bistrița v AHCM Unirea Slobozia
Rapid București v SCM Râmnicu Vâlcea
SCM Craiova v HC Dunărea Brăila
CSM București v CSM Slatina
”U” Cluj v Măgura Cisnădie

Etapa 21:
”U” Cluj v ASC Corona Brașov
Măgura Cisnădie v CSM București
CSM Slatina v SCM Craiova
HC Dunărea Brăila v Rapid București
SCM Râmnicu Vâlcea v Gloria Bistrița
AHCM Unirea Slobozia v HC Zalău
Minaur Baia Mare v SCM Gloria Buzău

Etapa 22:
ASC Corona Brașov v Minaur Baia Mare
SCM Gloria Buzău v AHCM Unirea Slobozia
HC Zalău v SCM Râmnicu Vâlcea
Gloria Bistrița v HC Dunărea Brăila
Rapid București v CSM Slatina
SCM Craiova v Măgura Cisnădie
CSM București v ”U” Cluj

Etapa 23:
CSM București v ASC Corona Brașov
”U” Cluj v SCM Craiova
Măgura Cisnădie v Rapid București
CSM Slatina v Gloria Bistrița
HC Dunărea Brăila v HC Zalău
SCM Râmnicu Vâlcea v SCM Gloria Buzău
AHCM Unirea Slobozia v Minaur Baia Mare

Etapa 24:
ASC Corona Brașov v AHCM Unirea Slobozia
Minaur Baia Mare v SCM Râmnicu Vâlcea
SCM Gloria Buzău v HC Dunărea Brăila
HC Zalău v CSM Slatina
Gloria Bistrița v Măgura Cisnădie
Rapid București v ”U” Cluj
SCM Craiova v CSM București

Etapa 25:
SCM Craiova v ASC Corona Brașov
CSM București v Rapid București
”U” Cluj v Gloria Bistrița
Măgura Cisnădie v HC Zalău
CSM Slatina v SCM Gloria Buzău
HC Dunărea Brăila v Minaur Baia Mare
SCM Râmnicu Vâlcea v AHCM Unirea Slobozia

Etapa 26:
ASC Corona Brașov v SCM Râmnicu Vâlcea
AHCM Unirea Slobozia v HC Dunărea Brăila
Minaur Baia Mare v CSM Slatina
SCM Gloria Buzău v Măgura Cisnădie
HC Zalău v ”U” Cluj
Gloria Bistrița v CSM București
Rapid București v SCM Craiova

1 COMMENT

  1. Cateva luni bune vacanta si la sf. lui august prima etapa . Trai neneaca cu contracte grase de la bugetul primariei Bucuresti , jucand cateva meciuri cu retineri sa nu se accidenteze (jucatoarele straine) , pentru a nu pierde nationalele lor , adica mai mult simuleaza ca joaca , gen Katalina Bulatovic in finala cu Gyor , sa nu avem mari asteptari . Culegem jucatoare accidentate gen Nora Mork si vrem performanta vietii . Oricat ai vrea sa ai jucatoare vedeta ( mai mult la nationalele lor) fara dragoste de club de performanta nu va iesi nimic . Ce ar fi sa jucam cu jucatoarele noastre ce vor sa prinda nationala .

LEAVE A REPLY