RUMUNIA - BRAZYLIAEchipa națională de seniori a pierdut al doilea meci al turneului din Polonia, 28-30 în fața Braziliei, după ce la pauză sud-americanii conduceau cu 17-12.

România a revenit și a limitat proporțiile scorului în ultimul sfert de oră al meciului, când de la 16-24 tricolorii au ajuns la un singur gol în urma brazilienilor, 28-29. Aceștia au rezolvat însă soarta partidei, marcând ultimul gol al meciului, impunându-se cu 30-28 la final.

România-Brazilia 28-30 (12-17)
România: Popescu, Tenghea, Pralea – Bera 3, Mocanu, Mihalcea 1, Sania, Ghionea 9, Racotea 1, Ramba, Ghita 2, Iancu 1, Novanc 2, Csepreghi 7, Stavrositu 2, Onyejekwe, Criciotoiu, Grigoras.
Brazilia: Cesar Augusto Almeida, Maik Santos – Henrique Teixeira, Joao Pedro Silva 3, Jose Guilherme Toledo 7, Thiagus Santos 1, Alexandro Pozzer 2, Felipe Borges 4, Fabio Chiuffa 2, Oswaldo Guimaraes 2, Leonardo Felipe Santos 3, Cleryston David Novais, Rogeiro Ferreira, Wesley Freitas 2, Acacio Moreira, Haniel Langaro 4, Luiz Ricardo Miles.