Repetiție utilă pentru CSM București înaintea deplasării de la Gyor

0
662

CSM București și HC Zalău au deschis etapa a 18-a a Ligii Naționale de handbal feminin, luni seară, în capitală. Campioana s-a impus fără probleme, 33-21 (17-10), și a ajuns la 40 de victorii consecutive în Liga Națională.

Diferența dintre cele două echipe s-a văzut încă din start. CSM-ul a început tare partida, a condus cu 7-1 după primele nouă minute, astfel că problema învingătoarei nu s-a putut pune în niciun moment. La pauză gazdele conduceau cu 17-10, însă în condițiile în care Zalăul a lovit bara porții adverse de nu mai puțin de opt ori în primele 30 de minute!

Partea a doua s-a desfășurat după aceleași coordonate, astfel că pe final ambii antrenori au putut rula întreg lotul avut la dispoziție. De altfel, doar Oana Manea nu și-a trecut numele pe lista marcatoarelor din echipa gazdă. A fost 33-21 la final, un succes previzibil al CSM-ului, care are în față un meci foarte important, sâmbătă la Gyor.