Repetiție reușită pentru Constanța înaintea deplasării de la Holstebro! Etapa continuă astăzi cu trei partide, una transmisă de TurdaNews

0
1749

Marți după-amiază, la Constanța, a debutat etapa cu numărul 17 a Ligii Zimbrilor. HC Dobrogea Sud Constanța a învins pe Minaur Baia Mare cu 39-33 (17-16), în ultimul meci dinaintea debutului în grupele Cupei EHF, programat sâmbătă în Danemarca.

Disputa a fost palpitantă timp de 30 de minute, în care Minaur a condus cu 9-7 și Constanța a revenit pentru a intra la cabine în avantaj, 17-16. Disputa s-a rupt însă imediat după pauză, gazdele s-au desprins la 24-18 și 27-19, diferența de opt goluri fiind și cea mai mare înregistrată în meci. S-a terminat 39-33, cu Alexandru Csepreghi cel mai bun marcator, cu zece reușite, iar Constanța urcă, cel puțin o zi, pe primul loc.

Etapa a 17-a continuă astăzi cu disputele CSM Făgăraș-Dinamo București, CSM Bacău-CSM București și ”U” Cluj-Potaissa Turda, cea din urmă fiind transmisă live pe TurdaNews.net. Programul etapei (click pe scor pentru marcatori) și clasamentul la zi: