Remiză între Focșani și Ploiești într-un meci dramatic! Minaur câștigă la Galați, Vasluiul încă speră la locul secund

0
4161

Etapa a opta a play-out-ului s-a dovedit a fi foarte palpitantă. Ieri, la Târgu Jiu, Energia și HC Vaslui au terminat la egalitate, 25-25, după ce moldovenii au condus pe întreaga durată a reprizei a doua. Astăzi, Minaur a luat trei puncte foarte importante la Galați, într-o partidă în care Marius Sadoveac a înscris de 13 ori, pentru ca la Focșani să aibă loc un meci dramatic.

CSM Focșani și CSM Ploiești au remizat, 28-28, după ce în minutul 53 prahovenii conduceau cu 24-21! Focșănenii chiar au preluat conducerea, 27-26 și 28-27, iar Dediu a stabilit scorul final, din aruncare de la șapte metri, cu patru secunde înainte de final!

În clasament, Energia și-a asigurat un loc în primele două și este scutită de emoții în acest final de sezon. Lupta rămâne strânsă pentru evitarea barajului și a retrogradării.

Rezultatele din etapa a opta (click pe rezultat pentru marcatori) și clasamentul la zi: