PSG a câștigat Cupa Franței

0
697

paris_cupwinner2015-600x255PSG Handball a cucercit Cupa Franței pentru a doua oară consecutiv. Fosta campioană s-a impus cu 32-26 în fața lui Nantes, formație care câștigase, în urmă cu o lună Cupa Ligii, competiție în care trecuse în sferturi chiar de PSG.

Eliminată în sferturile Ligii Campionilor și în sferturile Cupei Ligii și aflată la trei puncte de Montpellier în întrecerea internă, cu cinci etape înainte de final, PSG Handball a câștigat duminică pentru a doua oară consecutiv Cupa Franței. Deși prima repriză a fost dominată de Nantes, care a intrat la cabine cu un avantaj de două goluri, PSG a revenit în partea a doua și a câștigat cu 31-26. Cei mai buni marcatori ai meciului au fost M’Tima (11 goluri) și Hansen (8 goluri).