Primele meciuri ale verii, la începutul lui august! Programul tuturor partidelor și turneelor de verificare din handbalul feminin!

0
4514

La fel ca în fiecare vară, handbalvolei.ro vă ține la curent cu programul tuturor partidelor și turneelor amicale dinaintea începerii unui nou sezon. CSM București este singura formație ce nu va disputa niciun amical în România, având programat un singur turneu, la Skopje, în compania unor formații foarte puternice.

Programul partidelor și turneelor de verificare:
3-4 august – Turneu la Vâlcea – HCM Râmnicu Vâlcea, SCM Craiova, Măgura Cisnădie, HC Zalău
3 august, ora 10:00 – Măgura Cisnădie-HC Zalău
3 august, ora 12:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-SCM Craiova
3 august, ora 17:00 – SCM Craiova-HC Zalău
3 august, ora 19:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-Măgura Cisnădie
4 august, ora 10:00 – Măgura Cisnădie-SCM Craiova
4 august, ora 12:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-HC Zalău

4 august – HC Dunărea Brăila-CSU Danubius Galați
4 august – Rapid București-CSM Roman
5 august – CSM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila
5 august – Rapid București-CSM Roman

11-12 august – Turneu la Galați – CSU Danubius Galați, HC Dunărea Brăila, CSM Unirea Slobozia, HCM Râmnicu Vâlcea
12-13 august – Turneu la Bistrița – CSM Bistrița, CSM Roman, Corona Brașov, ”U” Cluj
11 august – SCM Craiova-Siofok (Sânnicolau Mare)
11 august – HC Zalău-Bekescsabai (Sânnicolau Mare)
12 august – SCM Craiova-Bekescsabai (Sânnicolau Mare)
12 august – HC Zalău-Siofok (Sânnicolau Mare)
13 august – Bekescsabai-HC Zalău (Bekescsabai)
14 august – Szeged-HC Zalău (Bekescsabai)

18-19 august – Memorialul „Roman Vodă Mușat”, Roman – CSM Roman, Măgura Cisnădie, CSU Danubius Galați, Rapid București
18-19 august – Memorialul „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov – Corona Brașov, CSM Bistrița, CSM Unirea Slobozia, Minaur Baia Mare
18-19 august – Turneu la Zalău – HC Zalău, HCM Râmnicu Vâlcea, Kisvardai, Bekescsabai
18-20 august – Turneu la Craiova – SCM Craiova, CSM Slatina, HC Dunărea Brăila, plus o echipă din Serbia
23-26 august – Turneu la Skopje – Vardar Skopje, Buducnost, Krasnodar, CSM București, Odense, Rostov
23 august, ora 16:00 – CSM București-Rostov Don
24 august, ora 16:00 – Odense-CSM București
26 august – meci de clasament

25-26 august – Turneu la Cisnădie – Măgura Cisnădie, Corona Brașov, HC Dunărea Brăila, CSM Roman
25-27 august – Turneu la Kisvardai – HC Zalău, Kisvardai, Iuventa Michalovce, Ferencvaros

25 august – Rapid București-HCM Râmnicu Vâlcea
26 august – Rapid București-HCM Râmnicu Vâlcea

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY