Liga Națională începe pe 11 septembrie! Programul complet al turului

0
1691

Astăzi, la sediul FRH, a avut loc tragerea la sorți a programului Ligii Naționale feminine. Campioana CSM București debutează pe teren propriu, în fața nou-promovatei CSU Danubius Galați, iar partidele cele mai interesante din prima rundă se dispută la Vâlcea și Zalău.

Programul complet al campionatului:

Etapa 1 – 11 septembrie
HC Buzău-ACS Corona Brașov
HCM Rm. Vâlcea-”U” Cluj
CS Măgura Cisnădie-SCM Craiova
CSM Bistrița-HC Dunărea Brăila
CSM Unirea Slobozia-CSM Roman
CSM Ploiești-HC Zalău
CSM București-CSU Danubius Galați

Etapa a 2-a – 18 septembrie
HC Buzău-HCM Rm. Vâlcea
”U” Cluj-CS Măgura Cisnădie
SCM Craiova-CSM Bistrița
HC Dunărea Brăila-CSM Unirea Slobozia
CSM Roman-CSM Ploiești
ASC Corona Brașov-CSU Danubius Galați
HC Zalău-CSM București

Etapa a 3-a – 22 septembrie
HCM Rm. Vâlcea-ASC Corona Brașov
CS Măgura Cisnădie-HC Buzău
CSM Bistrița-”U” Cluj
CSM Unirea Slobozia-SCM Craiova
CSM Ploiești-HC Dunărea Brăila
CSM București-CSM Roman
CSU Danubius Galaţi-HC Zalău

Etapa a 4-a – 25 septembrie
HCM Rm. Vâlcea-CS Măgura Cisnădie
HC Buzău-CSM Bistrița
”U” Cluj-CSM Unirea Slobozia
SCM Craiova-CSM Ploiești
HC Dunărea Brăila-CSM București
CSM Roman-CSU Danubius Galați
ACS Corona Brașov-HC Zalău

Etapa a 5-a – 29 septembrie
CS Măgura Cisnădie-ACS Corona Brașov
CSM Bistrița-HCM Rm. Vâlcea
CSM Unirea Slobozia-HC Buzău
CSM Ploiești-”U” Cluj
CSM București-SCM Craiova
CSU Danubius Galați-HC Dunărea Brăila
HC Zalău-CSM Roman

Etapa a 6-a – 16 octombrie
CS Măgura Cisnădie-CSM Bistrița
HCM Rm. Vâlcea-CSM Unirea Slobozia
HC Buzău-CSM Ploiești
”U” Cluj-CSM București
SCM Craiova-CSU Danubius Galați
HC Dunărea Brăila-HC Zalău
ACS Corona Brașov-CSM Roman

Etapa a 7-a – 23 octombrie
CSM Bistrița-ACS Corona Brașov
CSM Unirea Slobozia-CS Măgura Cisnădie
CSM Ploiești-HCM Rm. Vâlcea
CSM București-HC Buzău
CSU Danubius Galați-”U” Cluj
HC Zalău-SCM Craiova
CSM Roman-HC Dunărea Brăila

Etapa a 8-a – 27 octombrie
CSM Bistrița-CSM Unirea Slobozia
CS Măgura Cisnădie-CSM Ploiești
HCM Rm. Vâlcea-CSM București
HC Buzău-CSU Danubius Galați
”U” Cluj-HC Zalău
SCM Craiova-CSM Roman
ACS Corona Brașov-HC Dunărea Brăila

Etapa a 9-a – 6 noiembrie
CSM Unirea Slobozia-ACS Corona Brașov
CSM Ploiești-CSM Bistrița
CSM București-CS Măgura Cisnădie
CSU Danubius Galați-HCM Rm. Vâlcea
HC Zalău-HC Buzău
CSM Roman-”U” Cluj
HC Dunărea Brăila-SCM Craiova

Etapa a 10-a – 13 noiembrie
CSM Unirea Slobozia-CSM Ploiești
CSM Bistrița-CSM București
CS Măgura Cisnădie-CSU Danubius Galați
HCM Rm. Vâlcea-HC Zalău
HC Buzău-CSM Roman
”U” Cluj-HC Dunărea Brăila
ACS Corona Brașov-SCM Craiova

Etapa a 11-a – 17 noiembrie
CSM Ploiești-ACS Corona Brașov
CSM București-CSM Unirea Slobozia
CSU Danubius Galați-CSM Bistrița
HC Zalău-CS Măgura Cisnădie
CSM Roman-HCM Rm. Vâlcea
HC Dunărea Brăila-HC Buzău
SCM Craiova-”U” Cluj

Etapa a 12-a – 8 ianuarie
CSM Ploiești-CSM București
CSM Unirea Slobozia-CSU Danubius Galați
CSM Bistrița-HC Zalău
CS Măgura Cisnădie-CSM Roman
HCM Rm. Vâlcea-HC Dunărea Brăila
HC Buzău-SCM Craiova
ACS Corona Brașov-”U” Cluj

Etapa a 13-a – 15 ianuarie
CSM București-ACS Corona Brașov
CSU Danubius Galați-CSM Ploiești
HC Zalău-CSM Unirea Slobozia
CSM Roman-CSM Bistrița
HC Dunărea Brăila-CS Măgura Cisnădie
SCM Craiova-HCM Rm. Vâlcea
”U” Cluj-HC Buzău

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ