Frontpage Slideshow (by JoomlaWorks)

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
HF · LN HM · LN VF · D1 VM · D1 H · INT V · INT
Echipa Naţională
03 Ianuarie 2012
Handbal - Masculin - Calificari CM 2013

Interul stânga de la Melsungen revine la naţională după o pauză de un an şi şapte luni

alinin_sania

Alin Şania şi Vasile Stângă au îngropat securea războiului. În urmă cu un an, Alin Şania declarase că nu va mai răspunde afirmativ convocărilor, după ce selecţionerul nu l-a inclus pe fostul jucător al Stelei în lotul pentru CM 2011. „Imi doresc să ne calificăm la Mondiale”, a declarat Alin Şania pentru TVR.

„Am clarificat în mare situaţia. Începem de la zero, sunt la lot, ca orice coleg de la lot trebuie să-mi fac treaba şi cu asta basta. Ce a fost, am uitat.”, a declarat Şania.

 

Eu l-am considerat pe Şania un lider de generaţie şi sper să fie, pentru că este totuşi un jucător de mare valoare, care încă nu a spus totul în handbal”, a afirmat selecţionerul Vasile Stângă.

„Imi doresc să facem aceeaşi performaţă care am făcut-o ultima oară când am fost la naţională, adică să ne calificăm.”, a adăugat interul stânga al naţionalei.


Primul meci oficial pentru Şania la echipa naţională, după 13 luni, va fi pe 11 ianuarie, în Sala Polivalentă din Bucureşti, împotriva Belarusului.

Scris de Adrian Ghiurluc
 

Ne pare rău dar nu aveţi permisiunea să scrieţi noi comentarii. Dacă doriţi sa scrieţi un comentariu trebuie să vă inregistraţi sau să vă logaţi.