Încălzirea pentru Metzingen

0
612

Handbalistele de la Corona Brașov au câștigat ultimul meci înaintea manșei tur a semifinalelor Cupei EHF, împotriva ultimei clasate din Liga Națională, HC Alba Sebeș. A fost 33-25 pentru brașovence, un meci însă cu multe ratări pentru fetele lui Bogdan Burcea.

HC Alba Sebeș n-a emis pretenții în fața unei formații ce n-a jucat însă la capacitate maximă, dar care și-a atins obiectivul: obținerea celor trei puncte. Desprinderea pe tabelă s-a produs în finalul primei reprize, când Bondar marca pentru 16-10, pentru ca pe finalul meciului diferența să ajungă și la zece lungimi: 29-19, minutul 53. Pe final oaspetele s-au apropiat și partida s-a încheiat 33-25, un rezultat ce asigură Coronei rămânerea pe locul al treilea și după această etapă.