Încă un meci fără probleme pentru campioane

0
683

Echipa oaspete a înscris primul gol abia în minutul 7, timp în care CSMB a marcat de 3 ori. Cu atacuri precise și cu o apărare sigură, formația din capitală s-a aflat la conducere de la un capăt la celălalt al partidei.

Craiova a apăsat accelerația în ultimele minute ale primei reprize și s-a apropiat la două lungimi, scorul pauzei fiind 15-13. Tigroaicele au ieșit mai motivate de la vestiare și până în minutul 40 s-au distanțat la șase goluri, 21-15. Până la finalul partidei diferența s-a dublat, astfel încât handbalistele din capitală obțin cea de-a șasea victorie consecutivă în Liga Florilor și cea de-a opta în acest sezon. Relațiile de joc ale echipei CSM București se îmbunătățesc de la meci la meci, iar astăzi a fost rândul liniei de 6 metri să strălucească, extremele și pivoții reușind să înscrie 22 din cele 35 de goluri. După cum ne-a obișnuit, antrenoarea Helle Thomsen a rulat întregul lot și în această partidă, singura excepție fiind Paula Ungureanu, care a fost menajată.  De menționat este și faptul că în această partidă nu a fost dictată nicio eliminare temporară.

sursă: csmbucuresti.ro