HC Vaslui a pus probleme campioanei 45 de minute, în primul meci al etapei a patra!

0
256

Dinamo București a câștigat și al patrulea meci susținut în Liga Zimbrilor, dar a avut în față un adversar incomod, ce și-a jucat șansa atât cât a rezistat din punct de vedere fizic. A fost 33-24 pentru „câini”, o diferență făcută însă în ultimul sfert de oră.

Până atunci, HC Vaslui a făcut un joc curajos și a pus mari probleme lui Dinamo. Băieții lui Sandu Iacob au revenit în prima repriză de la 2-7 și au condus în partea a doua la două goluri, 17-15 și 18-16, dar n-au avut puterea necesară de a se bate cu campioana până la final. Dinamoviștii au egalat la 21 în minutul 44 și au apăsat pe accelerație în final, reușind să se impună cu 33-24, o diferență însă mult prea mare pentru realitatea din teren.