HC Odorhei a făcut spectacol la primul meci de pe teren propriu

0
355

odorhei pandurii 13-14Victorioasă în deplasarea de la Vaslui, din prima etapă, HC Odorhei a bifat joi seară al doilea succes stagional, 32-18 cu Energia Pandurii Tg. Jiu.

HC Odorhei nu a avut nici cea mai mică emoție în duelul de joi seară, de pe teren propriu, cu Energia Pandurii Tg. Jiu. Gazdele au dominat meciul copios și s-au desprins treptat după minutul zece, pe fondul unui joc slab al adversarilor, care au greșit enorm de mult. La pauză, HC Odorhei avea un avantaj liniștitor, de nouă goluri (19-10), o diferență ce a avut să crească până la 14 lungimi, înregistrată de altfel și la final. 32-18, iar Odorheiul este, cu siguranță, una din echipele cu șanse la titlu în acest sezon.

HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu 32-18 (19-10)
HC Odorhei: Kuzmanoski 5 goluri, Onyejekwe 4, Mihalcea 4, Talas 4, Majnov 3 (1 din 7m), Komporaly 3, Orban 2, Stoilov 2, Ferenczi 2, Rusia 1, Sipos 1, Barnabas 1
Energia Pandurii Tg. Jiu: Acatrinei 5 goluri, Kekezovic 4 (2 din 7m), Halasz 4, Dinescu 2, Dragnea 1, Rodrigues 1, Mănescu A. 1
Aruncări de la 7m: 1/1, respectiv 2/2
Eliminări: 9 x 2 min., respectiv 8 x 2 min.

sursă foto: szkc.ro