Galați elimină Minaur, Târgu Mureș și FC Argeș merg în optimi! Casetele tehnice ale partidelor din 16-imile Cupei României

0
1199

16-imile Cupei României au continuat duminică seară cu alte trei partide, una ce a implicat două formații din Liga Națională și două între partide din liga a doua. CSM Galați a învins pe Minaur cu 24-22, în timp ce CSM Târgu Mureș și FC Argeș au obținut și ele biletele pentru optimi.

Rezultatele înregistrate în 16-imile Cupei României:

Știința Bacău-HC Zalău 32-36 (12-18)
Știința Bacău: Uricaru (portar), Faig 7 goluri, Croitoru 7, Iștoc 6, Manoilă 6, Tală 2, Grigoriu 2, Verșescu 1, Pădurariu 1, Ciobanu, Onofrei
HC Zalău: Kelemen, Sabău (portari), Mihalcea 6 goluri, Mihart 5, Nichitean 4, Corban 4, Abed-Kader 4, Popescu 4, Berbece 3, Lazea 2, Prycop 2, Severin 1, Nica 1, Panici, Irimia, Szolosi
Aruncări de la 7m: 12/9, respectiv 7/4
Eliminări: Iștoc (3), Verșescu, Croitoru, respectiv Nichitean,Severin, Berbece, Prycop, Popescu

Dacia Mioveni-Gloria Bistrița 15-27 (8-12)
Dacia Mioveni: Mititelu, Diaconu, Dumitrache (portari), Vacariu 5 goluri, Prelevic 4, Dumitrașcu 3, Nițu 2, Șerban 1, Toader, Onicaș, Ganea, Pîrvulescu, Veșcă, Deaconu
Gloria Bistrița: Măzăreanu, Sîntămărean, Inculeț (portari), Rodriguez 5 goluri, Szabo 4, Giurgiucă 4, Zăgrean 3, Dincă 2, Paraschiv 2, Pristăvița 2, Bărbos 2, Garcia 2, Todor 1, Bloj, Rațiu, Tetean
Aruncări de la 7m: 3/2, respectiv 4/4
Eliminări: Toader, Onicaș, respectiv Zăgrean

Știința București-”U” Cluj 25-31 (10-20)
Știința București: Simion, Bălan, Moroianu (portari), Ruje 7 goluri, Bucă 6, Grigoraș 5, Ilie 4, Radu 1, Drăgan 1, Bîță 1, Moisin, Badea, Popescu, Pîrvu, Dumitrache, Herciu
”U” Cluj: Prodan, Țăgean (portari), Ani-Senocico 6 goluri, Lazăr 5, Dindiligan 4, Petruș 4, Corkovic 4, Boian 3, Moroianu 3, Vălean 1, Stoklosa 1, Pică
Aruncări de la 7m: 5/4, respectiv 6/6
Eliminări: Grigoraș (2), respectiv Vălean (2), Stoklosa

Corona Brașov-CSM București 24-28 (12-15)
Corona Brașov: Hosu, Tymoshenkova, Popescu (portari), Tîrcă 12 goluri, Neagu 3, Buceschi 2, Chiricuță 2, Tămaș 2, Dmitrovic 2, Lopătaru 1, Tiron, Pătuleanu, Agrigoroaie, Vetkova, Bucur, Ciolan
CSM București: Ion, Ungureanu, Grubisic 1 gol (portari), Constantinescu 7, Radicevic 4, Curea 4, Cvijic 4, Lazovic 2, Omoregie 2, Hagman 2, Udriștioiu 1, Bazaliu 1, Jacobsen, Marin, Manea
Aruncări de la 7m: 6/4, respectiv 3/1
Eliminări: Vetkova, Chiricuță, Tămaș, respectiv Bazaliu, Omoregie, Constantinescu, Hagman

CSU Timișoara-LPS Târgu Jiu 40-28 (21-14)
CSU Timișoara: Brînzan, Racar (portari), Istrate 9 goluri, Marin 5, Semciuc 5, Bobu 5, Sîrbu 4, Biro 4, Voicu 4, Juravle 2, Șunei 1, Sîngiorzean 1, Dobre, Popan, Calu
LPS Târgu Jiu: Ciuchiatu (portar), Andrița 15 goluri, Frunză 6, Predoi 3, Burche 2, Diaconescu 1, Paicu 1, Popescu, Dodenciu, Tăbuș
Aruncări de la 7m: 5/4, respectiv 4/4
Eliminări: Șunei, Dobre, Istrate, Sîrbu, Popan (2), Voicu, respectiv Popescu, Burche (2)

CSU Oradea-HC Dunărea Brăila 14-44 (7-24)
CSU Oradea: Pintea, Ardelean, Somogyi (portari), Țanc 5 goluri, Petric 3, Abodi 2, Gaga 2, Jegrean 1, Hercuț 1, Negruț, I. Munteanu, Motogna, Corondan
HC Dunărea Brăila: Razum, Dobre (portari), Preda 11 goluri, Horobeț 5, Axinte 5, Gheorghe 4, Safta 4, Epureanu 4, Krnic 3, Tudor 3, Manea 2, Dache 2, Shutska 1, D. Munteanu, Czeczi
Aruncări de la 7m: 3/2, respectiv 7/7
Eliminări: D. Munteanu, respectiv Gheorghe, Safta

Rapid București-CSU Reșița 39-27 (18-11)
Rapid București: Nanu, Ciaușescu (portari), Trifan 6 goluri, Carabulea 6, Popa 5, Ilie 4, Bazon 3, Trăilă 3, Horvath 3, State 2, Timofte 2, Abbara 1, Jipa 1, Brătulescu 1, Coman 1, Agape 1
CSU Reșița: Popescu, Ioța, Roman (portari), Șerban 13 goluri, Ion 5, Bledea 4, Voina 1, Cristea 1, Vezențan 1, Baldovin 1, Șiman 1, Ibănișteanu, Vlădășel, Dalea, Dumitrescu
Aruncări de la 7m: 5/5, respectiv 8/8
Eliminări: Bazon, Abbara, Brătulescu, State, Ilie, Coman, Popa, respectiv Cristea, Vezențan, Șerban

CSU Târgoviște-HC Dinamo București 21-31 (11-14)
CSU Târgoviște: Șerban, Stan (portari), Liță 7 goluri, Lipoască 6, Buzățoaia 4, Manea 3, Marinică 1, Ion, Ilie, Drăguț, Micu, Agapie, Rădoi, Preda, Ilea
Dinamo București: Vălean, Ghenovici, Agiu, Grosu (portari), Birton 8 goluri, Crețu 4, Predoi 4, Udrea 4, Manole 4, Mihai 3, Timovski 2, Verde 1, Brasov 1, Gîjulete, Tîncu
Aruncări de la 7m: 2/2, respectiv 5/3
Eliminări: Marinică, Manea, respectiv Predoi, Manole

HCF Piatra Neamț-SCM Râmnicu Vâlcea 21-37 (9-17)
HCF Piatra Neamț: Fârțescu, Munteanu (portari), Oancea 7 goluri, Dâdă 3, Dorneanu 3, Creangă 3, Roșca 2, Miron 2, Ababei 1, Popa, Rusu, Hrîțcu, Apopei
SCM Râmnicu Vâlcea: Ciucă, Dumanska, Blazek (portari), Gavrilă 9 goluri, Popa 4, Craiu 4, Glibko 4, Badea 4, Stamin 4, Bălăceanu 3, Pricopi 3, Petrovic 2, Băcăoanu, Lopez, Florica, Khouildi
Aruncări de la 7m: 3/1, respectiv 6/4
Eliminări: Dorneanu (2), respectiv Florica, Khouildi (2), Pricopi

AHCM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța 31-30 (13-14, 26-26) – după aruncările de la șapte metri
AHCM Unirea Slobozia: Savko, Polocoșer, Aron (portari), Georgescu 8 goluri, Obedeanu 6, Toma 3, Filip 2, Ivan 2, Jlezi 2, Sava 2, Vârtic 1, Marchidanu, Nicolae, Naumenko
CSU Neptun Constanța: Nedelcu, Marchidan (portari), Moldoveanu 11 goluri, Oprică 7, Pintilie 4, Mada 3, Ciucanu 1, Bostan, Stăncescu, Stănciulescu, Căldare, Bari, Condurache, Szabo, Rebeca
La aruncările de la șapte metri au transformat Georgescu (2), Vârtic, Obedeanu și Toma, respectiv Pintilie, Stănciulescu, Ciucanu și Oprică. Au ratat Filip, respectiv Moldoveanu și Oprică
Aruncări de la 7m: 8/5, respectiv 5/3
Eliminări: Ivan, Jlezi, Naumenko, respectiv Pintilie

CSA Steaua București-ACS Școala 181 SSP București 30-21 (13-14)
CSA Steaua București: Pășălan, Dică (portari), Zamfira 11 goluri, Ciobanu 8, Vicențiu 4, Gheorghe 3, Drăghici 2, Breciugă 1, Necula 1, Mălăncuș, Stancu, Radu, Nicolau
ACS Școala 181 SSP București: Ivașcu (portar), Milea 6 goluri, Vîrvoreanu 5, Moroianu 3, Purcaru 3, Roșu 2, Petre 2, Dobrinescu, Lăpădatu, Pencea, Neacșu, Reinhardt, Stan
Aruncări de la 7m: 2/1, respectiv 5/4
Eliminări: Mălăncuș, Vicențiu, Drăghici, Zamfira, Necula, respectiv Petre

CSM Târgu Mureș-HC Activ Plopeni 30-25 (14-12)
CSM Târgu Mureș: Ugran, Hodor, Popovici (portari), Munteanu 6 goluri, Bărăbaș 5, Târșoagă 5, Bucin 5, Darie 4, Lăcătuș 2, Moldovan 1, Stîngu 1, Ghemeș 1, Ola, Radu, Cozma
HC Activ Plopeni: Popescu, Grigore (portari), Tăbăcaru 9 goluri, I. Leuștean 4, Șerban 4, Beșleagă 3, Stoica 2, Panaite 2, Mureș 1, E. Leuștean, Voiculescu
Aruncări de la 7m: 5/4, respectiv 12/10
Eliminări: Ola, Darie (2), Moldovan, Stîngu, Bucin, Ghemeș, respectiv Mureș (3), I. Leuștean, Beșleagă
Cartonaș roșu: Mureș

ACS Crișul Chișineu Criș-FC Argeș 27-28 (13-13)
ACS Crișul Chișineu Criș: Nemoianu, Salata, Corha (portari), Klimek 7 goluri, Petrușe 7, Boldor 5, Puț 4, Iuga 2, Damian 2, Cherecheș, Horge, Haidu, Roman, Lucușa, Preda, Tudose
FC Argeș: Constantin, Paraschiv (portari), Popescu 10 goluri, Bidașcu 7, Roșu 4, Conea 4, Manea 2, Ciolponea 1, Preda, Talu, Zainea, Stanca, Ilie, Lăcătuș
Aruncări de la 7m: 1/0, respectiv 3/2
Eliminări: Klimek, Boldor (2), respectiv Preda, Ciolponea
Cartonaș roșu: Conea

CSM Galați-Minaur Baia Mare 24-22 (13-12)
CSM Galați: Șerban, Anghel, Caragea (portari), Cioaric 7 goluri, Bokaric 4, Șelever 3, Stroia 3, Conache 3, Livrinikj 3, Balaban 1, Marcu, Clisu, Cîlici, Trofin, Tănasă, Gogu
Minaur Baia Mare: Enache, Medvedova (portari), Shteriova 11 goluri, Lisewska 5, Orșivschi 3, Burlachenko 1, Taivan 1, Bondar 1, Polocoșer, Cîrstea, Lipară, Popescu, Seraficeanu, Tecar
Aruncări de la 7m: 7/6, respectiv 8/6
Eliminări: Balaban, respectiv Burlachenko (2)
Cartonaș roșu: Balaban

Astăzi au loc ultimele două partide din această fază a competiției, CSM Slatina-SCM Gloria Buzău și Măgura Cisnădie-SCM Craiova.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY