Echipa ideală a Ligii Naționale masculine, sezonul 2016/2017, în opinia fanilor!

0
6282

În perioada 13-21 iunie, cititorii www.handbalvolei.ro au putut vota cel mai bun „șapte” al Ligii Naționale masculine, cel mai bun tânăr jucător, cel mai bun apărător și cel mai bun antrenor. Campioana Dinamo București este echipa cu cei mai mulți reprezentanți.

Echipa campionatului, bazată pe voturile fanilor:
Portar – Ionuț Irimuș (Dinamo București)
Extremă stânga – Nicușor Negru (CSM București)
Inter stânga – Sajad Esteki (Dinamo București)
Centru – Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța)
Inter dreapta – Jakov Vrankovic (Dinamo București)
Extremă dreapta – Andrei Mihalcea (HC Odorhei)
Pivot – Marius Mocanu (Dinamo București)
Cel mai bun apărător – Branislav Angelovski (HC Dobrogea Sud Constanța)
Cel mai bun tânăr jucător – Roland Thalmaier (Potaissa Turda)
Cel mai bun antrenor – Sandu Iacob (HC Vaslui)

Rezultatele voturilor cititorilor:

Cel mai bun portar:

  • Ionuț Irimus (Dinamo București) (27%, 850 Votes)
  • Ionuț Iancu (CSM București) (20%, 653 Votes)
  • Adrian Țenghea (Potaissa Turda) (18%, 583 Votes)
  • Sijan Dane (HC Dobrogea Sud Constanța) (18%, 565 Votes)
  • Rangel Luan Da Rosa (HC Odorhei) (17%, 536 Votes)

Total Voters: 3,187

Loading ... Loading ...

Cea mai bună extremă stânga:

  • Nicușor Negru (CSM București) (24%, 754 Votes)
  • Răzvan Pavel (Potaissa Turda) (22%, 686 Votes)
  • Chike Onyejekwe (HC Odorhei) (20%, 634 Votes)
  • Alexandru Asoltanei (Dinamo București) (18%, 573 Votes)
  • Filip Marjanovic (Poli Timișoara) (17%, 537 Votes)

Total Voters: 3,184

Loading ... Loading ...

Cel mai bun inter stânga:

  • Sajad Esteki (Dinamo București) (25%, 806 Votes)
  • Vitaly Komogorov (HC Odorhei) (21%, 673 Votes)
  • Georgică Cântec (Potaissa Turda) (20%, 640 Votes)
  • Ciprian Șandru (Dinamo București) (18%, 576 Votes)
  • Guillaume Saurina (CSM București) (15%, 489 Votes)

Total Voters: 3,184

Loading ... Loading ...

Cel mai bun centru:

  • Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța) (26%, 831 Votes)
  • Cristian Fenici (Poli Timișoara) (21%, 654 Votes)
  • Josip Peric (HC Odorhei) (20%, 634 Votes)
  • Allahkaram Esteki (Dinamo București) (19%, 592 Votes)
  • Sasa Marijanac (CSM București) (15%, 476 Votes)

Total Voters: 3,187

Loading ... Loading ...

Cel mai bun inter dreapta:

  • Jakov Vrankovic (Dinamo București) (30%, 955 Votes)
  • Samvel Aslanian (CSM București) (21%, 674 Votes)
  • Cristian Adomnicăi (Potaissa Turda) (19%, 591 Votes)
  • Nikola Crnoglavac (HC Dobrogea Sud Constanța) (16%, 514 Votes)
  • Mihăiță Miroiu (CSM Focșani) (14%, 453 Votes)

Total Voters: 3,187

Loading ... Loading ...

Cea mai bună extremă dreapta:

  • Andrei Mihalcea (HC Odorhei) (23%, 725 Votes)
  • Roland Thalmaier (Potaissa Turda) (21%, 653 Votes)
  • Goce Georgievski (CSM București) (20%, 629 Votes)
  • Gabriel Bujor (HC Vaslui) (19%, 605 Votes)
  • Laurențiu Toma (HC Dobrogea Sud Constanța) (18%, 573 Votes)

Total Voters: 3,185

Loading ... Loading ...

Cel mai bun pivot:

  • Marius Mocanu (Dinamo București) (30%, 957 Votes)
  • Andras Szasz (HC Odorhei) (20%, 645 Votes)
  • Zoran Nikolic (HC Dobrogea Sud Constanța) (19%, 602 Votes)
  • Marius Novanc (CSM București) (16%, 517 Votes)
  • Gheorghe Irimescu (CSA Steaua) (15%, 464 Votes)

Total Voters: 3,185

Loading ... Loading ...

Cel mai bun apărător:

  • Branislav Angelovski (HC Dobrogea Sud Constanța) (23%, 746 Votes)
  • Nenad Savic (Potaissa Turda) (20%, 649 Votes)
  • Chike Onyejekwe (HC Odorhei) (20%, 648 Votes)
  • Andrei Savenco (Dinamo București) (18%, 583 Votes)
  • Alireza Mousavi (Dinamo București) (18%, 561 Votes)

Total Voters: 3,187

Loading ... Loading ...

Cel mai bun tânăr jucător (under 21):

  • Roland Thalmaier (Potaissa Turda) (29%, 933 Votes)
  • Alexandru Bologa (HC Dobrogea Sud Constanța) (23%, 733 Votes)
  • Csog Vencel (HC Odorhei) (19%, 615 Votes)
  • Robert Furak (Poli Timișoara) (15%, 469 Votes)
  • Rangel Luan Da Rosa (HC Odorhei) (14%, 434 Votes)

Total Voters: 3,184

Loading ... Loading ...

Cel mai bun antrenor:

  • Sandu Iacob (HC Vaslui) (26%, 838 Votes)
  • Zvonko Sundovski (CSM București) (25%, 800 Votes)
  • Horațiu Gal (Potaissa Turda) (24%, 776 Votes)
  • Eliodor Voica (Dinamo București) (24%, 771 Votes)

Total Voters: 3,185

Loading ... Loading ...

sursă foto: sportsudest.ro

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY