Dinamo pleacă cu toate punctele de la Călărași, după un meci dificil

0
165

Campioana României a bifat și a treia victorie din acest sezon al Ligii Zimbrilor, 29-24 la Călărași, unde a avut de tras din greu însă pentru cele trei puncte. Meciul a fost decis în ultimele cinci minute, în care Dinamo a marcat de cinci ori consecutiv și nu a primit niciun gol.

Dunărea Călărași n-a făcut deloc un joc rău, însă a suferit în finalul partidei, fapt ce nu s-a întâmplat în primele două partide din campionat. Gazdele au condus în permanență până în ultimul sfert de oră al partidei, în timp ce Dinamo a fost mai eficientă în finalul partidei, dar a și profitat de intervențiile foarte bune ale lui Ștefan Grigoraș. Novak Boskovic a fost principalul om al campionilor, cu nouă reușite, la cel mai bun meci al său de la transferul în România.