Delegația României a ajuns în Bulgaria pentru Balcaniada Tineretului

0
3743

Echipele României de handbal feminin și masculin de juniori au ajuns în cursul zilei de ieri în Bulgaria, acolo unde se desfășoară Balcaniada Tineretului. Cele două reprezentantive vor intra astăzi în competiție, ambele urmând să întâlnească Kosovo, Macedonia și Bulgaria.

Lotul echipei naționale de juniori:
Portari: Vlăduț Rusu (CSSM Bacău), Gabriel Staicu (CNE Sighișoara)
Extremă stânga: Valentin Micu (CNE Sighișoara), Răzvan Drăgan (CSSM Bacău)
Interi stânga: Laurențiu Diaconu (CNE Sighișoara), Daniel Fekete (CSS Odorhei), Zsolt Mihaly (CSS Odorhei)
Centri: Alexandru Talmaciu (CNE Sighișoara), Iosif Buzle (CNE Sighișoara), Dragoș Hanțaru (CSSM Bacău)
Inter dreapta: Ionuț Broască (CSSM Bacău)
Extreme dreapta: David Kereki (LPS Cluj), Ioan Atănăsoaei (CSSM Bacău)
Pivoți: Daniel Susanu (CSS Galați), Alexandru Ionescu (CSSM Bacău)
Staff tehnic: Narcis Cîtu (antrenor principal), Gabriel Armanu (antrenor secund), Mircea Ranga (maseur), Alexandru Dia (șef delegație)

Programul echipei:
Joi, ora 18:00 – România-Kosovo
Vineri, ora 14:00 – România-Macedonia
Sâmbătă, ora 14:30 – România-Bulgaria

Lotul echipei naționale de junioare:
Daciana Hosu (Corona Brașov), Elena Nagy (LPS Slatina), Raluca Kelemen (CSS Caracal), Elena Verde (LPS Slatina), Ana Maria Lopătaru (Corona Brașov), Sorina Tîrcă (Corona Brașov), Ana Maria Vacariu (CNE Rm. Vâlcea), Andreea Tecar (CSS 2 Baia Mare), Daria Bucur (Corona Brașov), Cristina Braniște (CSS Caracal), Lorena Stoican (CSM București), Alexandra Banciu (ACS Șc. 181 SSP București), Florentina Tâlvan (LPS Slatina), Alexandra Badea (ACS Șc. 181 SSP București), Claudia Lăcătuș (Corona Brașov), Maria Damian (CSS Viitorul Cluj), Gabriela Focaru (LPS Slatina)
Staff tehnic: Mariana Tîrcă (antrenor principal – Corona Brașov), Nadina Dumitru (antrenor secund – LPS Pitești), Ildico Kerekeș Barbu (antrenor cu portarii – CNE Rm. Vâlcea), Nicolae Mătăsaru (doctor), Alexandru Dia (șef delegație)

Programul echipei: 
Joi, ora 16:00 – România-Kosovo
Vineri, ora 12:00 – România-Macedonia
Vineri, ora 13:40 – România-Bulgaria

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ