css2 minihandbal fete campioanaCSS Nr. 2 București a cucerit titlul de campioană la minihandbal feminin după o finală 100% bucureșteană, cu CSM București, pe care a învins-o cu 16-15. Podiumul a fost completat de ACS OK Sport Onești.

Săptămâna trecută, la Mediaș, a avut loc turneul final la minihandbal feminin, la care au luat startul 16 formații din țară. Competiția a fost câștigată de CSS Nr. 2 București, care a învins în finală pe CSM București, scor 16-15, în timp ce pe poziția a treia s-a clasat ACS OK Sport Onești.

Campioana a pierdut partida de debut în competiție, cu HC Universitatea FEFS Craiova, 10-11, după care a înregistrat doar victorii pe linie.

Primele opt clasate ale turneului final: 1. CSS Nr. 2 București, 2. CSM București, 3. ACS OK Sport Onești, 4. HC Universitatea FEFS Craiova, 5. CSM Ploiești, 6. United Galați, 7. CSS Medgidia, 8. Rapid București

Lotul campioanei României la minihandbal: Alina Zabulici, Teodora Bucur, Anastasia Ioana Dulceață, Alexandra Saracin, Teodora Petrescu, Tudose Alina, Adriana Popescu, Rebeca Stanciu, Demci Corina, Bianca Draghici, Ana Vasilescu, Ioana Nițu, Bianca Tudor, Analisa Ioniță, Raluca Vraciu, Teodora Subea