CSM Focșani dă lovitura în partida cu Steaua și face un pas imens spre play-off! Dinamo învinge pe ”U” Cluj într-un meci cu un număr record de goluri

0
839

CSM Focșani a făcut un pas mare spre play-off-ul campionatului, după ce a trecut de Steaua cu 23-18 (11-6). Cu această victorie, Focșani se desprinde la 10 puncte de Minaur Baia Mare, prima formație aflată sub linia primelor opt.

CSM Focșani a ajuns la șapte victorii consecutive, în campionat și Cupa României, după prima victorie din istorie în fața Stelei. A fost o victorie conturată după primele 30 de minute, în care gazdele au primit doar șase goluri! De altfel, Focșani a condus la un maxim de șapte goluri, stabilit în prima parte a reprizei a doua.

Tot în weekend, Dinamo și ”U” Cluj au oferit un meci cu 88 de goluri marcate! „Câinii” s-au impus cu 50-38 și așteaptă disputa cu CSM București, ce va avea loc miercuri seară, în Sala „Dinamo”.