CSM București, Vâlcea și Galați, victorii la pas în optimile Cupei! Dinamo a rezistat mai bine de 40 de minute în disputa cu Cisnădie

0
1279

CSM București, SCM Râmnicu Vâlcea și CSM Galați nu au avut probleme în partidele din optimile Cupei României la handbal feminin. În sferturi merge și Măgura Cisnădie, victorioasă pe terenul lui Dinamo, după un meci în care a fost condusă însă până în minutul 39.

AHCM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila 23-22 (12-12)
AHCM Unirea Slobozia: Savko, Polocoșer, Aron (portari), Georgescu 9 goluri, Ivan 4, Obedeanu 4, Vârtic 4, Jlezi 1, Toma 1, Marchidanu, Nicolae, Naumenko
HC Dunărea Brăila: Razum, Dobre (portari), Dache 10 goluri, Czeczi 5, Munteanu 2, Gheorghe 1, Horobeț 1, Krnic 1, Axinte 1, Shutska 1, Vrabie, Preda, Safta, Ichim, Tudor, Epureanu
Aruncări de la 7m: 6/4, respectiv 10/5
Eliminări: Marchidanu, Ivan (2), Jlezi, respectiv Shutska (2), Tudor (2)

HC Zalău-SCM Gloria Buzău 27-22 (16-13)
HC Zalău: Kelemen, Teodorescu, Sabău (portari), Abed-Kader 8 goluri, Severin 7, Nichitean 3, Lazea 3, Berbece 1, Nica 1, Panici 1, Irimia 1, Mihart 1, Prycop 1, Corban, Mihalcea, Popescu
SCM Gloria Buzău: Iordache, Pușcaș (portari), Mărginean 9 goluri, Simion 3, A. Predoi 3, Subțirică-Iovănescu 3, Stoleru 2, Gedroit 2, Ciuplea, Banciu, Tabarcea, Leahu
Aruncări de la 7m: 10/10, respectiv 10/4
Eliminări: Severin, Irimia, Popescu (3), respectiv Ciuplea (2), Stoleru (2), Banciu (2)
Cartonaș roșu: Popescu

CSM Târgu Mureș-”U” Cluj 27-34 (14-16)
CSM Târgu Mureș: Ugran, Popovici (portari), Bărăbaș 10 goluri, Darie 4, Bucin 4, Târșoagă 3, Stîngu 3, Munteanu 2, Lăcătuș 1, Ola, Radu, Cozma, Moldovan, Sîngeorzan, Popeanu, Ghemeș
”U” Cluj: Munteanu, Prodan, Țăgean (portari), Ani-Senocico 11 goluri, Petruș 7, Lazăr 6, Dindiligan 4, Boian 3, Popa 1, COrkovic 1, Stoklosa 1, Vălean, Vasiliu, Pică, Tamaș, Moroianu
Aruncări de la 7m: 10/9, respectiv 7/7
Eliminări: Ola, Munteanu (2), respectiv Vasiliu (2), Petruș (2), Lazăr, Boian (2), Popa, Stoklosa

Rapid București-Gloria Bistrița 18-24 (9-12)
Rapid București: Arghir, Nanu, Ciaușescu (portari), Bazon 4 goluri, Carabulea 4, Trifan 3, Popa 2, Trăilă 1, Abbara 1, Jipa 1, Horvat 1, Agape 1, Brătulescu, State, Ilie, Moraru
Gloria Bistrița: Măzăreanu, Sîntămărean, Inculeț (portari), Rodriguez 7 goluri, Dincă 6, Pristăvița 3, Rațiu 3, Todor 2, Tetean 2, Paraschiv 1, Szabo, Bărbos, Giurgiucă, Bloj, Zegrean, Ghiulgian

CSU Timișoara-CSM București 21-38 (15-19)
CSU Timișoara: Brînzan, Racar (portari), Bojan 7 goluri, Semciuc 3, Istrate 3, Sîrbu 3, Biro 1, Șunei 1, A. Marin 1, Popan 1, Voicu 1, Dobre, Sîngiorzan, Juravle, Calu
CSM București: Ion, Ungureanu, Grubisic (portari), Udriștioiu 14 goluri, Lazovic 4, Constantinescu 4, Curea 3, B. Marin 3, Manea 3, Hagman 3, Bazaliu 2, Jacobsen 1, Omoregie 1, Radicevic, Lekic, Cvijic
Aruncări de la 7m: 6/2, respectiv 5/4
Eliminări: Semciuc, Voicu (2), respectiv Lazovic, Omoregie

CSA Steaua București-CSM Galați 25-36 (13-18)
CSA Steaua București: Pășălan (portar), Zamfira 8 goluri, Gheorghe 5, Vicențiu 4, Drăghici 3, Mălăncuș 2, Ciobanu 1, Carașol 1, Necula 1, Stancu, Breciugă, Radu, Nicolau
CSM Galați: Șerban, Anghel (portari), Livrinikj 9 goluri, Cioaric 6, Marcu 5, Clisu 5, Șelever 3, Bokaric 3, Balaban 2, Cîlici 2, Conache 1, Stroia, Gogu, Tănasă, Trofin
Aruncări de la 7m: 9/5, respectiv 0/0
Eliminări: Marcu, Cîlici, Conache, Livrinikj, Bokaric (2)

FC Argeș-SCM Râmnicu Vâlcea 24-32 (8-14)
FC Argeș: Constantin, Paraschiv (portari), Popescu 10 goluri, Stanca 6, Bidașcu 3, Zainea 2, Lăcătuș 1, Roșu 1, Conea 1, Ilie, Ciolponea, Talu, Preda
SCM Râmnicu Vâlcea: Ciucă, Blazek (portari), Gavrilă 7 goluri, Craiu 3, Adespii 3, Glibko 3, Vasileuskaya 3, Badea 3, Bălăceanu 2, Da Silva 1, Petrovic 1, Pricopi 1, Vâlcan, Marin
Aruncări de la 7m: 4/3, respectiv 3/3
Eliminări: Bidașcu, Roșu (2), Conea (2), respectiv Vâlcan, Florica, Bălăceanu

Dinamo București-Măgura Cisnădie 26-35 (18-16)
Dinamo București: Ghenovici, Vălean (portari), Predoi 8 goluri, Birton 5, Udrea 5, Verde 2, Crețu 2, Manole 2, Mihai 1, Țincu 1, Timovski, Gîjulete, Brașov
Măgura Cisnădie: Moreschi, Voicu, Pașca (portari), Moldovan 10 goluri, Boljevic 9, Apetrei 7, Araujo 4, Hoha 3, Da Silva 2, Țiplea, Simion, Iuga, Tomescu, Han
Aruncări de la 7m: 5/4, respectiv 4/4
Eliminări: Mihai, Predoi (2), Udrea, respectiv Moldovan (2), Tomescu

Tragerea la sorți a sferturilor de finală va avea loc marți, la sediul FRH.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY