CSM București, repetiție reușită înaintea deplasării la Thuringer

0
628

CSM București a învins pe Corona Brașov, 37-26 (19-14), într-un meci din etapa a 15-a a Ligii Florilor, disputat miercuri seară în Sala Polivalentă. Pentru fetele lui Dragan Djukic a fost partida de dinaintea disputei cu Thuringer, din Liga Campionilor, programată duminică de la ora 15:00.

Corona Brașov a rezistat pe terenul campioanei aproape o repriză, în condițiile în care nu s-a bazat pe cinci jucătoare importante, Eliza Buceschi, Laura Chiper, Georgiana Ciuciulete, Ekaterina Vetkova și Larisa Tămaș. CSM București a condus cu 19-14 la pauză și s-a desprins treptat în partea a doua, în care Claudia Constantinescu și-a trecut în cont primele sale goluri pentru campioana României.

Etapa a 15-a se va încheia peste fix o săptămâna, cu partida SCM Craiova-SCM Râmnicu Vâlcea. Rezultatele de până acum (click pe scor pentru marcatoare) și clasamentul la zi: