CSM București, prima echipă calificată în sferturi

0
696

csmb-csm slobozia 14-15La patru zile după succesul din campionat, CSM București a câștigat din nou pe terenul Sloboziei, mult mai ușor de data aceasta. Echipa din capitală s-a impus cu 26-21 și este prima sfert-finalistă.

Spre deosebire de meciul din campionat, Mette Klit și Adi Vasile au efectuat o modificare, Torstensson luându-i locul lui Bazaliu în echipă. Astăzi însă, CSM-ul a făcut un meci mult mai bun față de cel din urmă cu patru zile, luând un avantaj liniștitor încă din debutul meciului și menținut până la final. În cele din urmă, diferența de la final a fost de cinci goluri, 26-21, iar oaspetele merg la pas în sferturi.

CSM Unirea Slobozia-CSM București 21-26 (9-15)
CSM Unirea Slobozia: Nica, Martin (portari), Dăscălete 4 goluri (1 din 7m), Gavrilă 4, Drăguț 4, Moroianu 3, Stănciulescu 3, Drăgan 1, Carabulea 1, Urse 1, Grigoraș. Băcăoanu, Simion, Artean
CSM București: Iordache, Tolnai, Pessoa (portari), Rodrigues 5 goluri (4 din 7m), Martin 5, Da SIlva 4, Vetkova 3, Curea 2, Torstensson 2, Glibko 2, Vărzaru 1, Vizitiu 1, Nicula 1, Nan
Aruncări de la 7m: 3/1, respectiv 5/4
Eliminări: 2 x 2 min., respectiv 9 x 2 min.