CSM București obține o victorie previzibilă

0
289

csm-corona 14-15Așa cum era de așteptat, CSM București a plecat cu toate punctele de la Vâlcea. Echipa din capitală s-a impus cu 35-22 pe terenul fostei campioane, care a lăsat impresia că s-a predat prea repede.

CSM București s-a desprins încă din startul meciului, rezolvând soarta celor trei puncte din primele 20 de minute. Doar cu sclipirea lui Vădineanu în debut de meci, Vâlcea n-a opus prea multă rezistență și scorul a luat proporții rapid. La pauză, diferența era de 10 lungimi, care s-a mărit în partea a doua a meciului, ajungând până la 13, cea înregistrată și la final de altfel. Pentru Vâlcea urmează o deplasare dificilă, la Brăila, în timp ce CSM București merge la Tg. Mureș, pentru partida cu Mureșul, ultima clasată.

HCM Rm. Vâlcea-CSM București 22-35 (8-18)
HCM Rm. Vâlcea: Luca 6 goluri (1 din 7m), Andrei 5, Vădineanu 4, Adespii 3, Ilina 2, Craiu 1, Bădiță 1
CSM București: Torstensson 10 goluri (2 din 7m), Cavaleiro 7, Vizitiu 5, Rodrigues 4, Glibko 3 (1 din 7m), Da Silva 2, Martin 1, Nan 1, Vărzaru 1, Curea 1
Aruncări de la 7m: 2/1, respectiv 3/3
Eliminări: Predoi, respectiv Nan