CSM București își reface moralul printr-un succes la 11 goluri cu Focșani!

0
1414

După două înfrângeri consecutive, la limită, CSM București a câștigat luni seară în fața Focșaniului, scor 33-22. Este al doilea succes la vicecampioanei, care are în față un meci împotriva Stelei, programat vineri.

Deși a început convingător, având un prim sfert de oră foarte bun, CSM București și-a asigurat liniștea în disputa cu Focșani în partea a doua a meciului. A fost 9-4 pentru gazde la jumătatea primului act, însă elevii lui Viorel Ciubotaru, aflat în tribune după cartonașul roșu primit runda trecut, cu Turda, au izbutit să egaleze imediat după pauză. A venit însă un parțial de 13-3, care a lămurit soarta celor trei puncte, dar și care a conturat o victorie categorică a băieților lui Zvonko Sundovski. 33-21 la finalul partidei, iar CSM București urcă în prima parte a clasamentului.