CSM București învinge pe Focșani și rămâne la două puncte de primul loc

0
1173

După înfrângerile din campionat cu Dinamo și Steaua, CSM București câștigat restanța cu CSM Focșani, scor 23-21, și rămâne la două puncte de primul loc. De altfel, primele trei clasate sunt despărțite de doar două puncte.

CSM Focșani a dat însă bătăi de cap echipei antrenate de Paulo Pereira. Deși la pauză bucureștenii aveau un avans de patru lungimi, 13-9, situația s-a schimbat radical în primul sfert de oră al părții a doua. Focșănenii au egalat la 13 în opt minute, pentru ca Mădălin Țuțu și Emilian Marocico să-și ducă echipa în avantaj, 15-14, respectiv 17-16. Au urmat însă minute foarte bune la CSM-ului, care a rezolvat partida ca urmare a unui parțial de 6-1. S-a terminat 23-21, iar CSM București ajunge la 43 de puncte în clasament.

Rezultatele complete ale etapei a 18-a (click pe scor pentru marcatori) și clasamentul la zi: