CSM București învinge categoric Odorheiul și speră din nou la primul loc la finalul sezonului regulat

0
1109

Duelul ocupantelor locurilor doi și trei n-a avut istoric. CSM București a învins cu 31-21 o echipă a Odorheiul ce a avut în componență doar zece jucători pe foaie.

Partida din Giulești a fost echilibrată aproape o repriză, în care Odorheiul a condus o singură dată, 4-3, în minutul 8. În rest, CSM București s-a aflat la conducere, dar nu s-a putut desprinde la mai mult de două goluri decât în ultimele două minute ale primului mitan. Pe un parțial de 3-0, gazdele s-au distanțat la 16-12, un avantaj de patru lungimi cu care au intrat la cabine.

Actul secund a aparținut în totalitate vicecampioanei. Ajutați de intervențiile lui Iancu, elevii lui Sundovski s-au desprins de la 19-15 la 26-15 și au încheiat prematur conturile în această dispută. S-a încheiat 31-21, un succes concludent, cu care CSM București își acontează în mare măsură locul secund și încă speră la prima poziție.