torstensson csmbAstăzi, la Cluj, a avut loc tragerea la sorți a Ligii Naționale feminine, în urma căruia s-a stabilit programul competițional. CSM București va merge în prima etapă la Cisnădie, în timp ce vicecampioana va primi vizita Clujului.

Prima etapă va avea loc pe data de 29 august. Programul campionatului:

Etapa I:
HCM Baia Mare-”U” Alexandrion Cluj
CS Măgura Cisnădie-CSM București
HC Alba Sebeș-CSM Unirea Slobozia
Rapid București-CSM Ploiești
HC Dunărea Brăila-SCM Craiova
HC Zalău-HCM Roman
HCM Rm. Vâlcea-Corona Brașov

Etapa II:
”U” Alexandrion Cluj-Corona Brașov
HCM Roman-HCM Rm. Vâlcea
SCM Craiova-HC Zalău
CSM Ploiești-HC Dunărea Brăila
CSM Unirea Slobozia-Rapid București
CSM București-HC Alba Sebeș
HCM Baia Mare-CS Măgura Cisnădie

Etapa III:
CS Măgura Cisnădie-”U” Alexandrion Cluj
HC Alba Sebeș-HCM Baia Mare
Rapid București-CSM București
HC Dunărea Brăila-CSM Unirea Slobozia
HC Zalău-CSM Ploiești
HCM Rm. Vâlcea-SCM Craiova
Corona Brașov-HCM Roman

Etapa IV:
”U” Alexandrion Cluj-HCM Roman
SCM Craiova-Corona Brașov
CSM Ploiești-HCM Rm. Vâlcea
CSM Unirea Slobozia-HC Zalău
CSM București-HC Dunărea Brăila
HCM Baia Mare-Rapid București
CS Măgura Cisnădie-HC Alba Sebeș

Etapa V:
HC Alba Sebeș-”U” Alexandrion Cluj
Rapid București-CS Măgura Cisnădie
HC Dunărea Brăila-HCM Baia Mare
HC Zalău-CSM București
HCM Rm. Vâlcea-CSM Unirea Slobozia
Corona Brașov-CSM Ploiești
HCM Roman-SCM Craiova

Etapa VI:
”U” Alexandrion Cluj-SCM Craiova
CSM Ploiești-HCM Roman
CSM Unirea Slobozia-Corona Brașov
CSM București-HCM Rm. Vâlcea
HCM Baia Mare-HC Zalău
CS Măgura Cisnădie-HC Dunărea Brăila
HC Alba Sebeș-Rapid București

Etapa VII:
Rapid București-”U” Alexandrion Cluj
HC Dunărea Brăila-HC Alba Sebeș
HC Zalău-CS Măgura Cisnădie
HCM Rm. Vâlcea-HCM Baia Mare
Corona Brașov-CSM București
HCM Roman-CSM Unirea Slobozia
SCM Craiova-CSM Ploiești

Etapa VIII:
”U” Alexandrion Cluj-CSM Ploiești
CSM Unirea Slobozia-SCM Craiova
CSM București-HCM Roman
HCM Baia Mare-Corona Brașov
CS Măgura Cisnădie-HCM Rm. Vâlcea
HC Alba Sebeș-HC Zalău
Rapid București-Dunărea Brăila

Etapa IX:
HC Dunărea Brăila-”U” Alexandrion Cluj
HC Zalău-Rapid București
HCM Rm. Vâlcea-HC Alba Sebeș
Corona Brașov-CS Măgura Cisnădie
HCM Roman-HCM Baia Mare
SCM Craiova-CSM București
CSM Ploiești-CSM Unirea Slobozia

Etapa X:
”U” Alexandrion Cluj-CSM Unirea Slobozia
CSM București-CSM Ploiești
HCM Baia Mare-SCM Craiova
CS Măgura Cisnădie-HCM Roman
HC Alba Sebeș-Corona Brașov
Rapid București-HCM Rm. Vâlcea
HC Dunărea Brăila-HC Zalău

Etapa XI:
HC Zalău-”U” Alexandrion Cluj
HCM Rm. Vâlcea-HC Dunărea Brăila
Corona Brașov-Rapid București
HCM Roman-HC Alba Sebeș
SCM Craiova-CS Măgura Cisnădie
CSM Ploiești-HCM Baia Mare
CSM Unirea Slobozia-CSM București

Etapa XII:
”U” Alexandrion Cluj-CSM București
HCM Baia Mare-CSM Unirea Slobozia
CS Măgura Cisnădie-CSM Ploiești
HC Alba Sebeș-SCM Craiova
Rapid București-HCM Roman
HC Dunărea Brăila-Corona Brașov
HC Zalău-HCM Rm. Vâlcea

Etapa XIII:
HCM Rm. Vâlcea-”U” Alexandrion Cluj
Corona Brașov-HC Zalău
HCM Roman-HC Dunărea Brăila
SCM Craiova-Rapid București
CSM Ploiești-HC Alba Sebeș
CSM Unirea Slobozia-CS Măgura Cisnădie
CSM București-HCM Baia Mare

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ