CSM București câștigă greu la Focșani

0
1102

Deși părea să aibă o misiune facilă la Focșani, vicecampioana a tras din greu pentru victorie. Gazdele au rezistat 45 de minute, însă diferența de valoare dintre cele două echipe și-a spus cuvântul în cele din urmă.

Echipa lui Viorel Ciubotaru s-a ridicat în multe momente la nivelul adversarului în penultima dispută a anului de pe teren propriu. CSM Focșani a condus pe tabelă până în minutul 46, 20-19, însă oaspeții au rezolvat partida ca urmare a șase goluri consecutive. Bucureștenii câștigă cu 29-24 la final și termină anul pe locul trei, sub Dinamo și HC Odorhei.

CSM Focșani-CSM București 24-29 (15-14)
CSM Focșani: Rusu, Cloșcă, Marocico (portari), Rotaru 6 goluri, Miroiu 6, Mocanu 4, Eros 3, Cadar 2, Ragea 1, Gramatic 1, Smeu 1, Nelu, Gheorghe, Popa, Voinea, Năstăsie
CSM București: Iancu, Blazevic (portari), Negru 8 goluri, Humet 5, Novanc 5, Constantinescu 3, Marijanac 3, Stamate 3, Milosevic 2, Sîncelean, Pătru, Mojsovski, Rotaru, Ungureanu
Aruncări de la 7m: 5/3, respectiv 2/2
Eliminări: Ragea (2), Cadar, Gheorghe, Eros (3), respectiv Mojsovski, Novanc, Marijanac, Rotaru (2)
Cartonaș roșu: Eros (trei eliminări)