carmen martin csmbCSM București este la un pas de semifinalele play-off-ului după succesul de la Brăila, scor 28-20, într-o partidă în care gazdele au irosit șapte aruncări de la șapte metri.

Brăila a avut însă 25 de minute bune, în care a făcut o figură frumoasă în fața CSM-ului. Din acel moment însă bucureștencele și-au început desprinderea, marcând de patru ori consecutiv până la pauză și intrând la cabine cu scorul de 13-9, iar în partea a doua jocul a curs într-o singură direcție. Diferența de la final, de opt goluri, putea fi însă mult mai mică, însă Dunărea a ratat șapte aruncări de la șapte metri.

HC Dunărea Brăila-CSM București 20-28 (9-13)
HC Dunărea Brăila: Stan, Dobre (portari), Horjea 6 goluri, Moldovan 5, Brot 3, Perianu 3, Ganichkina 2, Eșanu 1, Safta, Irimia, Marchidanu, Czeczi, Gheorghe
CSM București: Iordache, Pessoa (portari), Rodrigues 9 goluri, Da Silva 4, Cavaleiro 4, Vetkova 3, Martin 3, Glibko 3, Curea 1, Torstensson 1, Nan, Vizitiu
Aruncări de la 7m: 11/3, respectiv 4/4
Eliminări: 2 x 2 min., respectiv 5 x 2 min.