CSM București a debutat cu un succes în noua ediție

1
411

csmb-csu suceava 14-15Mult schimbată față de sezonul trecut, CSM București a debutat cu un succes în noul sezon competițional. Adversară a fost CSU Suceava, formație ce și-a jucat șansa până la final și care putea scoate un rezultat favorabil.

Deși pleca cu prima șansă în primul meci oficial al sezonului, CSM București a avut mult de tras cu ambițioasa echipă pregătită de Răzvan Bernicu. Oaspeții au început mai bine, dar bucureștenii au echilibrat partida, sârbul Milosevic fiind în prim plan în primul act. La pauză, Suceava conducea cu 15-14, iar echilibrul a persistat și în repriza a doua. CSM București a avut însă un final mai bun de partidă, când a întors scorul de la 21-22 la 28-24 și își trece în cont prima victorie a sezonului, chiar în meciul de debut.

CSM București-CSU Suceava 28-25 (14-15)
CSM București: Milosevic 8 goluri, Negru 4, Sîncelean 3, Constantinescu 3, Marijanac 3, Simovic 2, Novanc 2, Rotaru 1, Stamate 1, Kostadinovic 1

sursă foto: csmbucuresti.ro