Craiova, încă o revenire de senzație

0
328

deva-craiova 14-15SCM Craiova pare de neoprit în acest moment. Oltencele au bifat încă un succes, 23-21 în deplasarea de la Deva, într-un meci în care au revenit, la fel ca și în partida cu Brăila, după pauză.

În prima repriză, Craiova a fost de nerecunoscut în deplasarea de la Deva. Gazdele au controlat clar ostilitățile și au avut la pauză un avantaj de șase goluri, 15-9, însă situația s-a schimbat la 180 de grade în partea a doua a meciului. Cu Ionica Munteanu în zi mare, încă o dată, echipa din Bănie s-a apropiat treptat și a egalat în minutul 57, la 21, și au dat lovitura de grație în finalul partidei.

CSM Cetate Deva-SCM Craiova 21-23 (15-9)
CSM Cetate Deva: Cartaș 7 goluri, Petrinja 6, Krnic 4, Din 4
SCM Craiova: Pîrvuț 5 goluri, Ianași 4, Tănăsie 4, Eidem 3, Șelaru 1, Zamfirescu 1, Lazarin 1, Apipie 1, Florică 1, Tomescu 1, Cioaric 1

sursă foto: glasul-hd.ro