Cisnădie se desprinde în cursa pentru locul trei!

0
922

Măgura Cisnădie s-a desprins la patru lungimi de Minaur Baia Mare în cursa pentru locul trei, după ce miercuri seară a învins pe CSM Slatina cu 22-19 (12-10).

Echipa antrenată de Alexandru Weber a bifat al doilea succes din 2019, 22-19 cu Slatina, pe teren propriu. Meciul de miercuri seară a fost echilibrat în primul sfert de oră, după care Cisnădie s-a desprins la 11-6 și 12-7 și a pus stăpânire pe joc. Finalul reprizei a aparținut însă oaspetelor, care au reușit să se apropie la 12-10 până la pauză, însă nu a reușit să pună cu adevărat presiune pe formația gazdă la reluare. Cisnădie a gestionat bine avantajul, a ajuns chiar la +6 în final, 20-14 în minutul 53, pentru ca tabela să se oprească în cele din urmă la 22-19.

Programul complet al etapei a 14-a (click pe scor pentru marcatoare) și clasamentul la zi: